Sergei Bubka Türkiye'ye geliyor

Sırıkla atlamada dünyaca ünlü Ukraynalı rekor makinesi Sergei Bubka'nın, Türk atletizminin başına getirileceği belirtildi.

04.09.2013 - 12:51

Sergei Bubka Türkiye'ye geliyor

5 yıllığına Türk atletizminin başına getirilmesi beklenen Sergei Bubka'nın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapmış olduğu görüşmenin olumlu geçtiği öğrenildi.

Bubka, 10 kişilik ekibiyle Türkiye'yi inceleyip, tespit edilen sporcularla İzmir'de bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Eğitim Koordinasyon merkezinde çalışmalara başlayacak.

2014'TE GÖREVE BAŞLAMASI BEKLENİYOR
Sırıkla atlamada sayısız rekorlar kıran, Dünya ve Avrupa şampiyonluklarını hala elinde tutan Bubka ve ekibinin, 2014 yılında göreve başlaması bekleniyor.

SERGEI VE EKİBİNE 14 MİLYON TL BÜTÇE AYRILDI
2020 yılına kadar sponsorluk anlaşması yapılan ve önümüzdeki günlerde anlaşmanın resmiyet kazanması beklenen Turkcell'in, Sergei Bubka ve ekibine 5 milyar dolar ödeme yapacağı ifade edildi.

2020 yılına kadar atletizm ve yüzme branşlarına toplam 28 milyon TL'lik bütçe ayrılması bekleniyor.

TÜRK ATLETİZMİNİN KALBİ İZMİR OLACAK
İzmir'de bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Eğitim koordinasyon merkezi türk atletizminin merkezi olacak.

Son teknoloji ile donatılacak olan merkezde hertürlü performans testleri yapılabilecek. İnşaatı 2014 yılında bitirilmesi planlanan merkez Uluslararası Atletizm Federasyonu'na akredite olacak ve dünyada bulunan 9 merkezden biri olacak.

Bu merkezde yapılacak tüm testlerle birlikte, dopingin de önüne geçilmesi planlanıyor. Labaratuvar çalışmalarının yürütülmesi için Ege Üniversitesi'yle bir protokol yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...