Sergen Yalçın: İspanya'ya gücümüz yetmedi

Sergen Yalçın, Türkiye-İspanya maçıyla ilgili olarak, "İspanya'yı yenmek için mücadele eden bir takım vardı sahada. Ama işin özü şu: İspanya'ya gücümüz yetmedi" dedi.

Haberler 01.04.2009 - 23:34

Sergen Yalçın: İspanya'ya gücümüz yetmedi

Sergen Yalçın, %100 Futbol programında Türkiye-İspanya karşılaşmasını değerlendirdi.

Millilerin sergilediği perfromanstan memnun olduğunu belirten Yalçın, "Ben bugün takımın oyununu beğendim. İspanya'yı yenmek için mücadele eden bir takım vardı sahada. Ama işin özü şu: İspanya'ya gücümüz yetmedi. Oyunun kırılma noktası Nihat'ın maç 1-0'iken girdiği pozisyonlardı. Çünkü İspanya iyi oynadığı zaman golü yediği için bir bocalama dönemine girdi. O arada İspanya takımı biraz ileri çıkınca ve savunma oyuncuları da yavaş olunca biz Nihat'la ve Tuncay ile zorlamaya başladık. İkinci golü aramaya başladık ki o pozisyonu da yakaladık. Nihat çok tecrübeli bir oyuncu olmasına rağmen bugün çok tecrübesiz hareketler yaptı.

Maçta aslında karşılıklı girilen pozisyonlar vardı. Penaltı pozisyonunda İbrahim Üzülmez'in müdahalesi ve Volkan Demirel'in büyük hatası oldu. Volkan gibi tecrübeli bir kalecinin o şekilde topa çıkması çok yanlış. İspanya ile maç yaptığın zaman hata yaptığında santra yaparsın. Sonuca gitmeyi biliyorlar.

Ben maçı seyrederken milli takımımızda maçı kazanma arzusunu gördüm. Fakat futbol oyunları ayrıntılarda gizlidir. Biz maalesef ayrıntıları değerlendiremiyouz. Çok tecrübeli bir takım, çok iyi organize olan bir ekip. Çok küçük ayrıntıları kendi lehine çevirerek pozisyon bularak beklemedikleri bir anda öne geçtiler. Daha önceden de golü bulabilirlerdi aslında. Ama skor olarak 1-1 bitmesi gereken bir maçtı. Onlar da 1-1'e razılardı. Biz 1-1'den sonra daha iyi oynayan taraftık. İspanya takımı kontrataklarla bizim üzerimize geldi.

Böyle takımlara karşı çok kontrollü oynamak lazım. Kontratak şansı vermeyeceksin. Ligimizde çok formda olmayan Güiza, Riera'ya ikinci golü attırdı. Riera'nın da gol vuruşu mükemmeldi.

Ben sonuç olarak üzüldüm. Çok agresif oynadı bizim oyuncularımız. Arda çok iyi oynadı. Tuncay çok iyiydi. Orta sahayı da tuttu. Ama rakip İspanya, ayrıntıları çok iyi değerlendiriyorlar" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...