PFDK, Sergen Yalçın'a 3 maç ceza verdi

PFDK, Kayserispor maçında hakeme yönelik ifadeleri nedeniyle Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın'a 3 maç ceza verdi.

Anadolu Ajansı 24.03.2015 - 17:40

PFDK, Sergen Yalçın'a 3 maç ceza verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Medicana Sivasspor Teknik direktörü Sergen Yalçın'a 3 maç ceza verdi.

TFF'den yapılan açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası'nda Kayserispor ile Medicana Sivasspor arasında oynanan çeyrek final ilk maçında, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Sergen Yalçın'a üç maç ceza ile 13 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

Açıklamada, Sergen Yalçın'a verilen cezada, "kurula idareci olarak sevk edilmiş ise de teknik adam görevi ifa ettiği dikkate alındığı" vurgulandı.

Medicana Sivasspor da bu maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 2 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.

Aynı müsabakada Kayserispor'a, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 15 bin lira para cezası verilirken, sarı-kırmızılı sporcu Mehmet Eren Boyraz'a taraftara yönelik hakareti ve sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2 remi müsabakadan men ile 13 bin lira, Kayserisporlu idareci İskender Beluk'a ise müsabaka hakemine yönelik soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 yıl hak mahrumiyeti ve 50 bin lira ceza uygulandığı aktarıldı.

Sayfa Yükleniyor...