Seri penaltıların galibi Fener!

Fenerbahçe Rizepor engelini 2-1'le aştı, maçta 3 gol de penaltıdan geldi. Haftaya maç fazlasıyla lider giren sarı lacivertliler, üst üste 5. galibiyete Fernandao'nun 2 penaltı golüyle ulaştı.

Ntvspor 24.01.2016 - 15:13 | Son Güncelleme : 24.01.2016 - 18:05

Seri penaltıların galibi Fener!

Fenerbahçe maça Volkan Demirel, Şener Özbayraklı, Kjaer, Alves, Hasan Ali Kaldırım, Mehmet Topal, De Souza, Ozan Tufan, Volkan Şen, Markovic, Fernandao 11'i ile çıkarken; konuk Çaykur Rizespor da Itandje, Dhurgham İsmail, Ertuğrul Ersoy, Oboabona, Koray Altınay, Orhan Ovacıklı, Sercan Kaya, Robin Yalçın, Ahmet İlhan Özek, Mehmet Akyüz, Deniz Kadah dizilişiyle sahadeki yerini aldı.Penaltıların
 
Fenerbahçe maça hızlı ve baskılı başladı. Henüz 1. dakikada Mehmet Topal ile gole yaklaşan sarı lacivertliler, ardından de Souza ile 2 pozisyon buldu ancak gol gelmedi.

Artık alışılagelmiş şekilde oyunun tek hakimi olsa da fazla pozisyon üretemeyen Fenerbahçe, golleri penaltıdan buldu. 29. dakikada Volkan Şen'in ceza alanında Sercan ile girdiği ikili mücadelede yerde kalması, 39. dakikada da yine Sercan'ın tope elle müdahale etmesi sonrasında Deniz Ateş Bitnel 2 kez penaltı noktasını gösterdi. İkisinde de topun başına geçen Fernandao, Fenerbahçe'yi devreye 2-0 önde götürdü...

İşin daha da ilginç yönü maçın ikinci yarısının da penaltıyla başlaması oldu. Daha ilk dakika dolmadan Deniz Kadah'ın Volkan Demirel'i geçmeye çalışırken yerde kalmasıyla Deniz Ateş Bitnel'in 3. kez çaldığı penaltı düdüğü, Sylvestre'nin vuruşuyla gole dönüştü.

İlk yarıya oranla topa daha fazla sahip olan konuk ekip 58. dakikada Ahmet İlhan karşı karşıya pozisyondan yararlanamazken, Fenerbahçe yine pozisyon üretmekte zorlandı ve mücadele 2-1 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sona erdi.

Sarı lacivertliler bu galibiyetle puanını 46'ya yükseltip liderliğini sürdürdü. Fenerbahçe, 2 maçı eksik Beşiktaş'ın 5 puan önünde yer alıyor.
 
Üst üste 3. deplasman yenilgisini alan Rizespor ise 24 puanda kaldı.

Sayfa Yükleniyor...