Serkan Çalık dönüş hazırlığında

Galatasaray'da yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan ve Almanya'da geçirdiği tedavi dönemi sonrası çalışmalarına Florya Metin Oktay Tesisleri'nde devam eden Serkan Çalık, en kısa zamanda yeniden sahalara dönmek istediğini söyledi.

28.03.2009 - 13:44

Serkan Çalık, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, sakatlığı nedeniyle zor zamanlar geçirdiğini aktarırken, ''Allah'a şükür artık dizimde bir problem kalmadı. İnşallah en kısa zamanda da takımla idmanlara başlayacağım. Futbolda böyle şeyler oluyor ama inşallah ilk ve son sakatlığımdır'' dedi.

Takımda kısa sürede forma şansı bulacağına inandığını dile getiren Serkan Çalık, ''Ümit ağabey olsun, ya da Milan Baros olsun, nasıl golcüler oldukları attıkları gollerden belli. Ama ben biliyorum ki, en kısa zamanda kondisyon ve kuvvet çalışmalarını tamamlayıp forma şansı bulacağım. Sağ kanatta da oynayabilirim, önde de oynayabilirim. İki mevkide de görev bekliyorum. O yüzden, geri dönersem en kısa zamanda forma şansı bulabileceğime inanıyorum. Galatasaray'daki hedeflerim, oynamaya başlamak, ardından da ilk 11'de sürekli isimlerden biri haline gelmek'' diye konuştu.

Serkan Çalık, sezon sonu kontratının bittiğini ve yakında yönetimle görüşmelerin olacağını söylerken, gelecekteki hedefinin ise A Milli Takım forması giymek olduğunu bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...