Serkan Erdoğan'ın bileği çatladı

Meridiano Alicante'de forma giyen Türk basketbolcu Serkan Erdoğan'ın sol el bileği çatladı.

13.04.2010 - 12:17

İspanya 1. Basketbol Ligi Meridiano Alicante'de forma giyen Türk basketbolcu Serkan Erdoğan'ın sol el bileğindeki skafoid kemiğinde çatlak olduğu ve sezonu kapatma riskinin bulunduğu bildirildi.

Ligde kalma mücadelesi veren Meridiano'nun geçen pazar günü deplasmanda Xacobeo Blu:Sens'i 91-65 yendiği maçta Serkan Erdoğan'ın düşme sonucunda sol el bileğindeki skafoid kemiğinde bir çatlak tespit edildiği açıklandı. Kulüp doktoru Paco Ivorra, Türk basketbolcunun bileğindeki çatlak veya olası kırığın ne kadar ileri boyutta olduğunun 10 gün içerisinde yapılacak diğer testlerle belirleneceğini, şu anda bileğin durumunun yeni testler yapılmaya elverişli
olmadığını söyledi.

Verilen bilgilerde, Serkan Erdoğan'ın sakatlığından dolayı ACB liginde sezonu kapatma riskinin de bulunduğu bildirildi. Bu arada, Xacobeo maçında 24 dakika oynayan Serkan, attığı 22 sayıyla maçın en skorer oyuncusu oldu. 18 takımın mücadele ettiği ve son 2 takımın düşeceği ACB'de sezonun bitimine 5 hafta kala Meridiano Alciante, 11 galibiyetle 15. sırada bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...