Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılan Olağan UEFA Kongresi'nde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, 34 oyla UEFA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Yardımcı ile birlikte seçilen 8 üye 4 yıl süreyle UEFA Yönetim Kurulu'nda görev yapacak.

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu'na seçildi.

"ÇOK ÇALIŞTIK, EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK"

Servet Yardımcı seçim sürecini ve UEFA Yönetim Kurulu'na seçilmesiyle ilgili NTV Spor Muhabiri Onur Tuğrul'a duygularını açıklarken, "7. isimde de çıkmayınca eyvah dedik. Bize sıra gelmeyecek demiştik ama seçildik. 35 oy tahmin ediyordum, 34 oyla seçildim. Daha fazla oy çıksaydı sürpriz olurdu. Buraya kazanmaya gelmiştik. Çok çalıştık. Emeklerimizin karşılığını aldık. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve ülkemiz kazanmıştır. Hayırlısı olsun" dedi.

Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanlığını yapan efsane isimlerden Davor Suker'le aralarında geçen diyaloğu da anlatan Yardımcı, "Davor 34-35 oy alacağımı söylemişti. Haklı çıktı ve her seçimi doğru biliyor. 'Referandum için Türkiye'ye bekliyoruz' dedim" ifadelerini kullandı.

SERVET YARDIMCI: KULÜPLER VE UEFA ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ YAPACAĞIM

"HEM TFF HEM DE ÜLKEM ADINA GURUR DUYUYORUM"

"Bundan sonrası için neler olacak?" sorusunu ise Servet Yardımcı, "Biz çok çalıştık, emek sarfettik. Türk futbolu için çok önemli. UEFA futbolun zirvesi. Türk futbolu UEFA'da gerçekten çok önemli. Bu süreçte yaptığımız çalışmalarda Türk futbolunun gücüne şahit olduk. Hem TFF hem de ülkem adına gurur duyuyorum. Seçimden sonra sayın Cumhurbaşkanım da beni aradı. O, bizim için çok büyük bir şans. Kendilerine bana verdiği desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" yanıtını verdi.

"Yol arkadaşım ve kader birliği yaptığım" dediği TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e de teşekkür eden Servet Yardımcı "İşini gücünü bıraktı onunla yollara düştük. Yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekker ediyorum. Sayın Spor Sakanım Çağatay Bey ve Dış İşleri Bakanım Mevlüt bey her zaman ne tür destek istesem yardımcı oldular. Ailem çok fedekarlık yaptı. Hiçbir zaman vazgeçmemez gerektiğini öğreten sayın Mustafa Erdoğan'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

2024 Avrupa Şampiyonası'nın kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Yardımcı, "Alman aday da yardımcılığa seçildi. 2024 ve diğer süreçlerde, kritik kararlarda bizlerin orada olması çok önemli. Çalışmalarımızı yapacağız. Hak ettiğimiz değeri göreceğiz. Alt yapı, tesisleşme ve organizasyon açısından hazırız. İnşallah kazanan biz olacağız" sözleriyle umutlu konuştu.

"KULÜPLER VE UEFA ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ YAPACAĞIM"

Türk kulüpleri ile UEFA arasında köprü olacağını da kaydeden Yardımcı, "Fair play konusunda kulüplerle uefa arasında köprü vazifesi yapacağım. İki tarafın menfaatine bu çalışmaların neticesini almış olacağız. Kulüplerin yanında olacağız. Şikayetlerini, yapmak istediklerini buraya getireceğiz ve yeni bir sayfa açacağız." açıklamalarını yaptı.