Servet: Zamana ihtiyacımız var

Galatasaray'ın Tobol'u 2-0 yendiği maçta ikinci golü atan Servet Çetin, takım olarak biraz daha zamana ihtiyaçları bulunduğunu söyledi.

24.07.2009 - 00:53

İSTANBUL - Galatasaray'ın başarılı stoperi Servet Çetin, Tobol maçı sonrası yaptığı açıklamada, zor bir maç olduğunu ifade ederek, ''Rakibimiz iyi mücadele etti. Hava da çok sıcaktı. Hazır olmadığımızı biliyorum. 60. dakikadan sonra düşüş yaşadık, ama turu geçmeyi bildik. Biraz daha zamana ihtiyacımız var'' dedi.

Teknik direktör Rijkaard'ın takımda uygulamak istediği sistemle ilgili soruya Servet, ''Her hocanın kendine göre bir sistemi var, ancak takım halinde mücadele ederseniz, savunma ve hücum yaparsanız, her türlü sistemi oynarsınız. Hocamızın kendine göre sistemi var, bizim bunu uygulamamız gerekiyor. Birkaç hafta sonra daha iyi durumda olacağız'' yanıtını verdi.

Servet, savunma oyuncuları olarak çok eleştiri aldıklarını da hatırlatarak, ''Ne kadar iyi oynasanız da 'Savunmada uyum sorunu var' şeklinde eleştiriler olacak. Biz işimize bakıyoruz. Sonuçta Galatasaray'ın tüm savunma oyuncuları aynı zamanda milli takımda da oynuyor. Galatasaray'ın bu sezon en önemli bölgelerinden biri savunma'' diye konuştu.

Milli oyuncu, transferiyle ilgili bir soruya, ''Ben işime bakıyorum. Her zaman Galatasaray'ın çıkarlarını düşündüm. Yarın teklif gelirse ve bu Galatasaray'ın çıkarınaysa ve buna olur verilirse giderim. Her şeyden önce Galatasaray'ın çıkarları önemli olur'' yanıtını verdi.

Sarı-kırmızılıların Tobol maçında ilk golünü atan Mustafa Sarp da çok dişli bir rakibe karşı oynadıklarını belirterek, ''Yaptığımız ilk maçtan sonra bu maçın zor olacağını biliyorduk. Rakibimiz çok kapalı oynadı, ancak baskılı oyunun sonucunda kazanmayı bildik. İlk maçımda, böyle güzel bir atmosferde gol atmam beni çok mutlu etti. Umarım perşembe günü İsrail'den de güzel bir skorla döneriz. Her geçen gün daha iyi oynuyoruz. Lig başlamadan, hazır hale geleceğiz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...