"Sessiz kalmam için bana para teklif ettiler"

ABD'li olimpiyat sporcusu McKayla Maroney, yaşadığı cinsel tacizin ardından ABD Jimnastik Komitesi'nin kendisine sessiz kalması için para teklif ettiğini iddia etti.

Haberler - ntv.com.tr 21.12.2017 - 15:25

"Sessiz kalmam için bana para teklif ettiler"

ABD'li olimpiyat şampiyonu sporcu McKayla Maroney, ABD Jimnastik takımının takım doktoru olan Larry Nassar tarafından uğradığı cinsel istismar konusunda sessiz kalmak için kendisiyle gizli bir mali anlaşma imzalamasını istediklerini iddia etti.

Çarşamba günü yönetim organına açtığı dava üzerine Maroney'nin avukatı John Manly, gizlilik sözleşmesini "ikiyüzlü, ahlaksız ve yasadışı" olarak nitelendirdi.

Manly, NBC News'a yaptığı açıklamada "Eğer dünyanın en ünlü sporcularından birine bu şekilde davranıyorlarsa, antrenörü tarafından istismar edilen genç sporculara kim bilir nasıl davranıyorlar" dedi.

Maroney ayrıca, Birleşik Devletler Olimpiyat Komitesi'ni, Nassar konusunda her şeyi bildiklerini ancak tüm bunları gizleyerek "bilinen ve şüphelenilen cinsel istismarcıları gizleyen bir kültür ve atmosfer" in bir parçası olmakla suçladı.

Sayfa Yükleniyor...