Sezgin: Lincoln ülkesinde kulüp arıyor

Galatasaray A. Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Brezilyalı Lincoln transfer için Almanya Bundesliga takımlarından Eintracht Frankfurt ile anlaşmalarına rağmen futbolcunun anlaşamadığını ve Lincoln'ün ülkesinde kulüp aradığını belirtti.

03.09.2009 - 16:33

İSTANBUL - Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, sözleşmesini feshettikleri Lincoln'ün Brezilya'da kulüp aradığını söyledi.

Radyospor'da yayınlanan bir programa katılan Sezgin, Lincon için Eintracht Frankfurt Kulübü'yle yaptıkları pazarlıkların son güne kadar devam ettiğini dile getirerek, ''Biz kulüple anlaşmıştık. Ancak futbolcuyla Frankfurt Kulübü arasında son anda bazı pürüzler çıktı. Son anda transfer gerçekleşmedi. Biliyorsunuz biz gerekli girişimlerde bulunduk. Hukuki bir süreç; devam ettiriyoruz bu prosödürü, ama aynı zamanda Lincoln Brezilya'da kendine takım arıyor. Çünkü Brezilya'da transfer sezonu hala devam ediyor'' diye konuştu.

Lincoln'ün görüştüğü takımlardan biriyle anlaşması halinde, kendilerinin bu kulüple görüşeceklerini kaydeden Sezgin, ''Anlaşamadığı taktirde biz zaten gerekli müracaatları yaptık. Sözleşmesinin tek taraflı feshi ve tazminat talebimiz aynen geçerli. Bu konuda her türlü tedbiri aldık'' dedi.

Sezgin, İtalyan futbolcu Luca Toni'nin, gündemlerine hiç gelmediğini de ifade etti.

''BEŞİKTAŞ MAÇINI ERTELEME TALEBİMİZ OLMADI''
Beşiktaş'la oynayacakları derbinin ertelenmesi konusunda hiç girişimlerinin olmadığını ifade eden Adnan Sezgin, bu yönde bir beklenti içine girmediklerini de söyledi

Adnan Sezgin, artık böyle durumlara alışmak zorunda olduklarını belirterek, ''Gerçekçi bakılırsa dezavantajlı olan taraf biziz. Örneğin Elano, Brezilya milli maçından sonra çok uzun bir yolculuğun ardından buraya gelecek. Derbi, Cumartesi günü. Elano Perşembe akşamı ya da Cuma sabahı İstanbul'da olabilecek. Bu gibi durumlar futbolcular için çok büyük bir handikap ama alternatifli bir kadro olması bu gibi sıkıntıların önüne geçmemizi sağlıyor. Bu gibi durumları sezon içerisinde çok sık yaşayacağız. O yüzden erteleme talebinde bulunmadık'' şeklinde konuştu.

''UFUK'UN TRANSFERİNİ ÇOK İSTEDİK''
Ufuk için uzun süredir görüşmelerin sürdüğünü anlatan Sezgin, ama bu transferi son gün gerçekleştirebildiklerini dile getirdi.

Adnan Sezgin, Ufuk'un çok yetenekli bir kaleci olduğunu vurgulayarak, ''Uzun vadede Galatasaray'ın kalesini başarıyla koruyacak, milli takıma da uzun yıllar hizmet edecek. Manisaspor'a da teşekkür ediyorum. Onlara 3 futbolcu birden verdik. Umarım başarılı olurlar'' dedi.

''EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ KADRO DERİNLİĞİMİZ''
Lig ve Avrupa kupası maçlarını düşündüklerinde şu ana kadar istedikleri sonuçları elde ettiklerini ifade eden Adnan Sezgin, ''Ama bundan sonra daha zor bir süreç bizi bekliyor. Umarım sezon başında koyduğumuz hedeflere sezon sonunda ulaşabiliriz'' diye konuştu.

Ligde kayıpsız devam ettiklerini ve bunu sezon sonuna kadar götüreceklerini iddia eden Sezgin, ''Bundan sonra lig ve Avrupa kupası fikstürüne bakıldığında üç günde bir maç oynama zorunluluğu var. Çok zorlu bir döneme giriyoruz. Bu dönemde en önemli dayanağımız alternatifli bir kadromuzun olması. Bu durum bizi çok rahatlatıyor. Umarım bütün düşündüklerimizi sahaya yansıtırız, çünkü beklentiler büyük. Biz de bu beklentilere cevap vermek istiyoruz.'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...