Galatasaray'da sezon sonuna kadar Teknik Direktör Riekerink

Galatasaray, sezon sonuna kadar Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'i göreve getirdiğini açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 16.03.2016 - 12:43

Galatasaray'da sezon sonuna kadar Teknik Direktör Riekerink

Mustafa Denizli'nin istifası sonrası teknik direktör arayışlarına devam eden Galatasaray, sezon sonuna kadar altyapı hocası Jan Olde Riekerink'in takımın başında sahaya çıkacağı açıklandı.  

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısında alınan karara göre, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 2015-2016 sezonunun sonuna kadar, kulübümüzde görev yapan Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile sahaya çıkacaktır."

Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasından sonra Orhan Atik ile devam eden Galatasaray, Fenerbahçe derbisi öncesinde teklif götürdüğü Bülent Korkmaz ve Bülent Ünder ile anlaşmaya varamamıştı.

RIEKERINK KİMDİR?

53 yaşındaki Hollandalı teknik adam 1995-2002 yılları arasında Ajax altyapısında çalıştıktan sonra Gent ve Emmen'de teknik direktörlük yaptı.

Bir dönem Porto'da yardımcı antrenörlük yapan Riekerink, 2011 yılından bu yana Çin Milli Takımı'nın alt kategorilerinde antrenörlük yapıyordu.

Riekerink geçtiğimiz ay sarı-kırmızılı takımda altyapının yeniden organize edilmesi için Altyapı Koordinatörü olarak göreve getirilmişti.

Riekerink'in danışmanlık hizmeti verdiği teknik adamlar ise Manchester United hocası Luis Van Gaal ve Southampton'ın teknik direktörü Ronald Koeman.

Sayfa Yükleniyor...