Shakhtar'a Harrods şoku

Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımının futbolcuları, İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan ünlü Harrods mağazasının kapısından geri çevrildi.

18.02.2010 - 10:26

UEFA Avrupa Ligi 2. tur ilk maçında Londra temsilcisi Fulham ile bugün karşılaşacak olan Shakhtar Donetsk'li oyuncular, Fulham Kulübü'nün de sahibi Mısırlı işadamı Muhammed El Fayed'e ait ünlü Harrods mağazasına giremedi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, takımlarının eşofmanını giyen Shakhtar Donetsk'li oyuncular önceki gün ''kalabalık ve şüpheli'' görüldükleri gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından mağazaya alınmadı.

Ukrayna ekibinin internet sitesinde, ''Futbolcular Londra'nın saygın mağazası Harrods'da alışveriş yapmak için karar verdiler. Paraları vardı ve birçok şey almak istiyorlardı. Ancak mağaza personeli grubun kalabalık ve şüpheli olduğunu söyledi. Oyuncularımız futbol takımı olduklarını ve kamptan çıkıp alışverişe smokinle gitme alışkanlıkları bulunmadığını söyledi. Fakat açıklamaları sonuçsuz kaldı'' ifadelerine yer verildi.

Mağaza adına yapılan açıklamada ise Ukrayna ekibine karşı ''güvenlik'' gerekçesiyle böyle bir uygulamaya gidildiği ve başka bir amaç taşımadığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, mağazanın kimi zaman çok yoğun olduğu ve bazen kalabalık grupları almamak gibi zor kararlar verildiği kaydedildi.

Galler Prensesi Diana ile birlikteyken 31 Ağustos 1997 tarihinde geçirdiği trafik kazasında ölen Dodi El Fayed'in babası Mısırlı işadamı Muhammed El Fayed'e ait Knightsbridge semtindeki Harrods mağazasını her gün yüzlerce turist ziyaret ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...