Maria Sharapova omzundaki sakatlık yüzünden geçen yıl yaklaşık 10 ay kortlardan uzak kaldı. Fakat Rus tenisçi toparlandı, kortlara geri döndü, şimdi 2010'a umutla bakıyor.

Sharapova, "Bu kadar uzun süre oyundan uzak kalınca, geri dönebildiğiniz için, yanınıza raketinizi alıp antrenmana çıkabildiğiniz ve sevdiğiniz bir şeyle hayatınızı kazandığınız için ne kadar şanslı olduğunuzu anlıyorsunuz. Mutlu ve sağlıklı bir yıl geçirmeyi umuyorum. İşler yolunda giderse gider, gitmezse gitmez. Şimdiye kadar yaptıklarımdan da çok gurur duyuyorum" dedi.

Sharapova, geçen hafta Tayland'da Venus Williams ile bir gösteri maçında karşılaşmıştı. Dünya sıralamasının 2 eski lideri Hong Kong'da tekrar buluştu. Williams, bir aylık sezon arasından sonra turnuvaları 4 gözle beklediğini söyledi.

Williams,"Bayanlar Turu'nda çok güzel bir tatil geçirdik. Bu sayede biraz dinlenebildik ve geri dönüp tenis oynama fırsatı yakaladık. Tenis oynamak, hepimizin çok sevdiği bir şey" şeklinde konuştu.

Williams, kendisi gibi dünya sıralamasının eski liderlerinden biri olan Justine Henin'in emeklilik kararından dönmesini de memnuniyetle karşılıyor.

Williams, "Sanırım hepiniz onun büyük bir şampiyon olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Eskiden olduğu gibi harika tenis oynamaması için hiçbir neden göremiyorum" dedi.

Williams ile Sharapova bu hafta Hong Kong'da Michael Chang ve Yevgeny Kafelnikov gibi deneyimli sporcular ile takım tenisi oynayacak. Sezonun ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık ise 18 Ocak'ta başlayacak.