Avrupa Halter Şampiyonası Kadınlar 48 kiloya Türk damgası! Milli haltercilerden Sibel Özkan Konak, silkmede ve toplamda altın, koparmada bronz; Nurcan Taylan ise koparmada altın, toplamda gümüş madalya kazandı!
 
Gürcistan'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda kadınlar 48 kiloda toplamda milli haltercilerden Sibel Özkan Konak altın, Nurcan Taylan ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

Sibel Özkan Konak
Sibel Özkan Konak

Başkent Tiflis'teki Spor Sarayı'nda düzenlenen şampiyonanın ilk gününde, kadınlar 48 kilo mücadelesinde ilk iki sırayı milli halterciler aldı.
 
Koparmada 80 kiloyla bronz madalya kazanan Sibel Özkan Konak, silkmede ilk hakkında 99 kiloda başarılı oldu. İkinci hakkında 100 kiloyu kaldıramayan milli halterci, hafif sakatlık geçirdiği için üçüncü kez podyuma gelmedi ve toplamda 179 kiloya ulaşarak altın madalya aldı.

Milli sporcu Sibel Özkan Konak, şampiyonayı koparmada bronz, silkmede ve toplamda altın olmak üzere 3 madalyayla tamamladı.

Nurcan Taylan
Nurcan Taylan

Aynı sıklette yarışan bir diğer milli halterci Nurcan Taylan ise koparmada 81 kiloyla altın madalyaya uzandı. Silkmede ilk denemesinde 94 kiloyu omuzlayan Taylan, ikinci hakkında da 97 kiloyu kaldırdı. Üçüncü hakkında kiloyu 99'a çıkartan olimpiyat şampiyonu sporcu, bu kez başarılı olamadı.
 
Koparmada zirvede yer alan Taylan, silkmede 97 kiloyla 4. sırada kalırken, toplamda 178 kiloluk derecesiyle gümüş madalya elde etti. Türkiye, böylece kadınlar 48 kiloda toplamda 5 madalya kazandı.