Şike iddialarına sert yanıt

Milliyet Gazetesi'nin yayınladığı şike belgelerinde adı geçen Gençlerbirliği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor , Trabzonspor ve Antalyaspor kulüpleri, haberi sert bir dille yalanladı. Açıklamalarda, haberin hiçbir kanıta dayanmadığı iddia edildi.

05.01.2010 - 16:04

Milliyet Gazetesi'nin, Bochum Savcılığı'nın yürüttüğü şike soruşturmasındaki belgelere dayandırdığı haberde, İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Gençlerbirliği ve Trabzonspor-Antalyaspor maçına ilişkin iddialara yer verilmişti.

Konuyla ilgili ilk açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan geldi. İstanbul ekibinin yazılı açıklamasında, haberin hiçbir detay ve kanıta dayanmadığı ve iddiaların 'karalama' niteliği taşıdığını savunuldu. Türkiye Futbol Federasyonu ile temasa geçen kulüp yetkililerinin söz konusu raporun federasyona teslim sürecinin hızlandırılmasını talep ettikleri de açıklamada yer verilen detaylar arasındaydı.

Gençlerbirliği kulübü adına konuşan genel menajer Cem Onuk da, haberleri deli saçması olarak niteledi.

"Geçtiğimiz sezonun son 5 haftasına bakılırsa, değil 15-20 binleri, 1 milyon Euro'ları düşünecek halde olmadığımız görülür" diyen Onuk ayrıca, şike iddialarına karıştığı iddia edilen oyunculardan Recep'in de böyle bir organizasyon içinde yer almasının mümkün olmadığını savundu.

Antalyaspor kulübü adına açıklamalarda bulunan yönetici Emin Altıner ise, "Tarihi boyunca hiçbir şike dosyasına karışmayan Antalyaspor hakkında en ufak bir tereddüt ifadesi bile kullanılamaz" derken, buna karşın kulübü şikenin içine çekmek isteyenler olduğunu söyledi.

TRABZONSPOR'DAN ŞİKE İDDİALARINA SERT  CEVAP
Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, "Ulusal bir gazetede şike belgesini ortaya koyan haberde kulübümüzün adının da yer alması, adeta yargısız infaz edilir bir anlayışla sunulması bizleri fazlısıyla rahatsız etmiştir. Bu konuda 21.11.2009 tarihinde kulübümüzden bir açıklama yapılmış ve o açıklamada da görüşlerimizi bildirmiştik. O tarihten beri kulübümüz konunun takipçisi olup ve yasal süreci takip etmektedir. Söz konusu dosyada 29 maçın varlığından bahsedilmekte ancak bugün sadece 2 maçın adı öne çıkarılmaktadır. Bu durum kulübümüz tarafından kabul edilebilir değildir." şeklindeki görüşler yer aldı.

Açıklama, "Kaldı ki adı geçen kişilerle kulübümüzün hiçbir bağlantısı olmadığı gibi, bu kişileri kulübümüzden tanıyan veya görüşen hiçbir çalışanımız, futbolcumuz veya görevlimiz bulunmamaktadır. Bahsedilen 3 - 1'lik sonucun oluşmasında kimlerin rol oynadığı dahi haberde bildirilmemişken böylesi bir konuyla gündeme gelmemiz kabul edilemez. Üstelik bildirilen raporda Antalya Cup'ta oynanan ve 3 - 1 sonuçlanan Trabzonspor - Antalyaspor maçının ilk yarı skoru 1 - 0 olarak gösterilmesine rağmen gerçek, sonucun 2 - 1 olduğu yönündedir. Takımımızın böyle bir konuyla gündeme taşınmasının yasal takipçisi olacağımızın ve konuyu yargıya aktaracağımızın bilinmesini istiyoruz." şeklinde devam etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...