Şikede nihai karar Cuma günü

Şike davasının 21. duruşması bugün görüldü. Mahkeme başkanı, "Bir aksilik olmazsa kararı cuma günü açıklayabiliriz" dedi. Duruşmada savunmasını yapan Yıldırım'ın "Nasıl olsa ceza alcağım belli" sözleri mahkeme başkanını kızdırdı.

Ntvspor 27.06.2012 - 18:26

Şikede nihai karar Cuma günü

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 21. duruşması tamamlandı. Mahkeme başkanı, "Bir aksilik olmazsa kararı cuma günü açıklayabiliriz" dedi.

Şike davasının 21 . duruşmasında aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4 tutuklu sanığın savcının esas hakındaki mütalaasına karşı beyanları alındı.

Tutuklu sanıklar Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu ve Yusuf Turanlı mahkemeden cezaevine gitmek için izin istediler. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin izin vermesi üzerine tutuklu sanıklar kaldıkları cezaevlerine gönderildi. Ardından Şekip Mosturoğlu, Tamer Yelkovan ve Levent Eriş'in de aralarında bulunduğu tutuksuz sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı beyanları alındı. Böylelikle sanıkların mütalaaya karşı beyanları tamamlandı.

"CUMA KARAR VEREBİLİRİZ"
Mahkeme Başkanı Ekinci, Cuma günü müdahillerin esas hakkındaki mütalaaya karşı diyeceklerinin alınmasının ardından sanıkların son sözlerinin alınması için söz verileceğini belirtti. Başkan Ekinci, "Aksilik olmazsa Cuma günü karar vermeyi düşünüyoruz, yetiştiremezsek de doğru karar vermek adına haftaya Pazartesi'ye gün verebiliriz" diyerek duruşmayı Cuma gününe erteledi.

TUTUKSUZ SANIK KATILDI
Tutuksuz sanıklardan Serdar Kulbilge, Abdullah Başak, Haldun Şenman ve Halil Köntek’in de aralarında bulunduğu bir kısım tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu.

YOKLAMA YAPILDI
Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı.

GÜVENLİK ÖNLEMİ
Duruşma nedeniyle adliye çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Spor polisi, çevik kuvvet ve sivil polisler adliyeyi sıkı bir güvenlik çemberine aldı. Polis köpekleri de adliye çevresine yerleştirildi. Adliye içinde de duruşmanın yapılacağı salonun katında barikatı oluşturuldu. Öte yandan salonun dolu olması nedeniyle duruşmaya sadece ajans muhabirleri alındı.

'NASIL OLSA CEZA ALACAĞIM'
Bugünkü duruşmada Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım mütalaaya karşı savunma yaptı.HABERE GİT

Hiç ciddiyet yok ya. Ben parayı vermedim. Ben ispat etmeye mecbur muyum? Yoksa iddia makamımı ispat etmek zorunda. Vermediğim bir şeyi ispatlamaya çalışıyorum. İlle beni mahkum mu edeceksiniz? Adalet için üzülüyorum. Nasıl olsa ceza alacağım belli."

Bu sözlere sinirlendiği görülen mahkeme başkanı, "Anlamadım nasıl?" diye sordu. Yıldırım ise, "Ceza alacağım belli" dedi. Bu sözlere sinirlenen mahkeme başkanı, “Böyle savunma olmaz. Savunmanızı düzgün yapacaksınız. Biz karar vermeden siz kendi hakkında karar vermişsiniz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...