Şikeyle suçlanan Türk hakem konuştu!

Şikeye karıştığı iddia edilen Hollanda'nın başarılı hakemlerinden Serdar Gözübüyük, ''Adımın tanımadığım birisi tarafından böyle anılması nedeniyle şoka uğradım" dedi. Hollanda Futbol Federasyonu'ndan da Gözübüyük'e destek mesajı geldi.

Ntvspor 18.04.2015 - 19:05

Şikeyle suçlanan Türk hakem konuştu!

Türk asıllı hakem Serdar Gözübüyük, Hollanda'nın son dönemde yetiştirdiği en başarılı ve formda hakemleri arasında gösteriliyor. Ancak hafta içinde ortaya atılan bir iddia, Gözübüyük'ü farklı bir şekilde gündeme taşıdı.
 
Hollanda basını, Almanya'da yürütülen şike davasında yargılanan bir şüphelinin, Hollanda 2. Futbol Ligi'nde 2-3 karşılaşmada Serdar Gözübüyük'ün şike yapması amacıyla rüşvet aldığı yönünde ifade verdiğini yazdı.
 
İddialar sonrası hem Gözübüyük hem de Hollanda Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi.
 
Almanya'da salı günü mahkeme önüne çıkacak şüpheliyi tanımadığını vurgulayan Türk asıllı hakem Gözübüyük, ''Adımın tanımadığım birisi tarafından böyle anılması nedeniyle şoka uğradım. Birisinin kamuoyu önündeki imajını lekelemek çok kolay. Bu şekilde üzerime çamur atılması büyük haksızlık" ifadelerini kullandı.
 
Hollanda Futbol Federasyonu da Gözübüyük'e sahip çıktı. Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, "Güvenilirliği olmayan bir kişinin ifadelerine dayanarak böyle bir iddianın ortaya atılması federasyonumuzu üzmektedir. Gerçeklere dayanmayan ifadelerle Gözübüyük'ün kamuoyu önüne bu şekilde gösterilmesi çok riskli bir durum" ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...