Geçtiğimiz sezon uzun süren sakatlıklar yaşamasına rağmen, Galatasaray formasıyla çıktığı 23 resmi maçta 11 gol atan ve bu performansıyla dikkat çeken Sinan Gümüş "En büyük hayalim Galatasaray'da Hakan Şükür gibi iz bırakabilmek" dedi.

22 yaşındaki futbolcu "En büyük hayalim, futbolu bıraktıktan sonra 'Bir Sinan Gümüş vardı' diye anılabilmek. Bugün eski efsane oyuncular nasıl anılıyorsa, mesela bir Hakan Şükür’den nasıl bahsediliyorsa öyle bir iz bırakabilmek. Bunu başarabilmeyi çok isterim" ifadesini kullandı.

Galatasaray taraftarlarına övgüler yağdıran Sinan "Almanya’da da burada da çok fazla taraftar grubu gördüm. Bence Galatasaray taraftarı gibi bir taraftar yok dünyada. Bu sene beklentilerinin altında kaldık ama seneye büyük bir destek alıp ligi kazanmamız gerekiyor. Bu camiada tek bir hedef vardır, o da şampiyonluktur, kupadır. Galatasaray’da her sezon kupa kaldırmanız gerekir" diye konuştu.

En rahat oynadığı pozisyonun sağ açık olduğunun altını çizen Sinan Gümüş, geçen sezon yaşadığı sakatlıklarla ilgili de konuştu. Sinan "Her maç gol ve asist üretmeye başlamıştım. Tam istediğim noktaya varmıştım ki sakatlık yaşadım. Çok yanlış zamana denk geldi ama her şerde bir hayır vardır sonuçta. Bu yüzden kafama hiç takmıyorum. Zaten artık sakatlığım tamamen geçti. Önüme bakıyorum. Önümüzdeki yıl camia için de, benim için de çok önemli bir sezon yaşayacağız. Seneye çok daha iyi bir performans göstereceğimize inanıyorum. Takım da öyle, ben de..." dedi.

Milli Takım'ın EURO 2016'daki şansını değerlendiren Galatasaraylı futbolcu "EURO 2016’da ağabeylerimi ve arkadaşlarımı gönülden destekleyeceğim. Dilerim kupayı biz alırız. Türkiye dışında favorim Fransa. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde de, Avrupa futbolunda da iyi performans gösteren oyuncuların çoğu Fransa’dan. Mücadeleci, başarıya aç bir jenerasyon yakaladılar. Defansları da, orta sahaları da, forvetleri de çok sağlam. Taraftarları da etkili olacak tabii ki. Bu yüzden Fransa’nın başarılı bir turnuva çıkarmasını bekliyorum" şeklinde görüş belirtti.