Sivasspor kafilesi Belçika'ya gitti

Anderlecht maçı öncesinde Teknik Direktör Bülent Uygun "Oradan avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz. Sahada mücadelemizin en güzelini yapacağız" dedi.

27.07.2009 - 10:56

Sivasspor kafilesi Belçika'ya gitti

SİVAS - Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Belçika'nın RSC Anderlecht takımıyla deplasmanda karşılaşacak Sivasspor'un kafilesi, Belçika'ya gitti.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, kafile hareket etmeden önce Sivas Havaalanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Sivasspor'un tarihindeki bu güzel günlerinde bir teknik direktör olarak başında bulunmanın kendisine mutluluk verdiğini söyledi.

Yürüdükleri bu yolda çok güzel, kimi zaman da çok fırtınalı günler geçirdiklerini ifade eden Uygun, ''Ama gerek takımsal başarıda, gerek markalaşma adına Sivasspor'un 4 senede çok güzel şeyler başardığı inancındayız. Anadolu'nun güzide takımı Sivasspor'un Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek olması ve kendine yakışanı sahada en güzel şekilde yerine getirebilmek adına bütün mücadelesini verecek olması açıkçası gerek Sivasspor için, gerek Anadolu futbolu adına çok önemli bir unsur. O yüzden bizi seven ve dualarıyla destek olan insanların yardımlarıyla inşallah oradan avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz. Sahada mücadelemizin en güzelini yapacağız.'' diye konuştu.

Bir şeyleri başarmak için istekle, arzuyla yola çıkmak gerektiğini ifade eden Uygun, ''Başarmak için var gücüyle çalışacak Sivasspor camiasına Şampiyonlar Ligi hayırlı olsun'' dedi.

Uygun, sakatlıkları süren Mehmet Yıldız ve Sezer Badur'un bu maçta forma giyemeyeceklerini, sakatlığı bulunan Kamanan ile gribal enfeksiyon geçiren Ersen Martin'in ise iyileştiğini belirterek, ''Sakatlıklardan dolayı bazı arkadaşlar tam anlamıyla çalışamasa bile diğer arkadaşlar bizim verdiğimiz görevi en güzel  şekilde yerine getirecektir'' diye konuştu.

OTYAKMAZ: BAŞARILI OLACAĞIZ
Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ise ''Şöyle bir geçmişe baktığımızda Sivasspor'un kariyer açısından belki de en önemli karşılaşması. Hazırlandık gidiyoruz. İnşallah rövanş karşılaşması için avantajlı bir skorla geri dönmek istiyoruz. İnşallah başaracağız'' dedi.

Otyakmaz, skor tahmininin sorulması üzerine, berabere kalabileceklerini düşündüğünü, gollü beraberlik olursa daha çok sevineceklerini söyledi.

Bu turu geçtikleri takdirde karşılaşabilecekleri rakiplerin önemli ülkelerin önemli takımları olduğunu düşündüklerinde işlerinin ne kadar zor olduğunu bildiklerini ifade eden Mecnun Otyakmaz, ''Ama bunların hepsi bir tecrübe. Her sene yükselen bir başarı grafiği var Sivasspor'un. Bunlar da yaşanması gereken bir süreç. Bunları yaşıyoruz ve önümüzdeki yıllar için altyapı oluşturuyoruz diyebiliriz'' açıklamasını yaptı.

        

      

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...