'Sivasspor'da başlıyorum'

Sivasspor'da Roberto Carlos'tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna getirilen Sergen Yalçın, 'Sivasspor ile prensipte anlaştık. Yarın başlamayı düşünüyoruz' dedi.

Haberler - DHA 23.12.2014 - 11:03

'Sivasspor'da başlıyorum'

Roberto Carlos'un İstanbul Başakşehir maçından sonra yönetim ile yaptığı görüşmenin ardından ayrılmasıyla birlikte teknik direktörlük koltuğuna getirilen Sergen Yalçın, yorumcu olarak katıldığı TRT kanalındaki Futbol Arenası programında yeni göreviyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sezon başından beri kafasında teknik direktörlük yapma fikri bulunduğunu belirten Yalçın, 'Geçen sene çok fazla tadını alamadık işin. Geçen yıl aslında başarılı olduk ama çok fazla tadını alamadık. Sorunlu ayrılmak zorunda kaldık. Böyle bir planım vardı. Sivasspor'dan Mecnun başkandan bir anda tekli geldi. Prensipte anlaştık. Allah kısmet ederse yarın başlamayı düşünüyoruz.' dedi.

Görüşme imkanı olursa Roberto Carlos ile görüşüp takım hakkında bilgiler almak istediğini belirten Sergen Yalçın, 'Uzun zamandır takımın başında. Onda çok değerli bilgiler vardır. Ama Sivasspor zaten takip ettiğimiz bir kadro. Oyuncu kadrosunu biliyoruz, oynanan oyunu biliyoruz maçları takip ediyoruz. Eksilerini artılarını biliyoruz. Hocalarımız da bir haftadan beri onları takip ediyorlar. İyi bir oyuncu grubu var. Kesinlikle puan durumundaki yeri hak ettiği yer değil. Mevcut kadro kalitesinin karşılığı puan durumdaki yeri değil. Takımın burada olmaması lazım. Ama her zaman futbolda işler kötü gidebiliyor. Düşebiliyorsunuz, konsantre kaybı olabiliyor. Son maçlarda da bu görüntüleri gördük. İyi bir kadro ama iyi bir kadro olmak maçları kazanmak anlamına gelmiyor. Dünyada çok iyi takımlar bile kötü sonuçlar alabiliyor. Çok önemli bir şehir ve iyi bir takım. Geçen yılligi 4 veya 5'inci sırada bitirdi. Allah kısmet ederse yarın başlamayı düşünüyoruz. Şartlar uygun olursa' diye konuştu.

'SEYİRCİYE İHTİYACIMIZ OLACAK'

Teknik direktörlük kariyerinde mesafe kat etmek istediğini ama bunun biraz da şansa bağıl olduğunu ifade eden Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı:

'Geçen sezon sıkıntılı bir camiaya başladık. Takım sıkıntılı bir durumdaydı. O işin altından kalkmasını ekibimizle birlikte hocalarımızın çok yardımı oldu bana. İkinci olarak yine alt sıradaki sıkıntılı bir takımla başlıyoruz. Ama daha sağılıklı bir camiaya gidiyoruz, daha düzgün işleyen bir camiaya gidiyoruz. Kalitesi belli, kadrosu belli. Ödemelerin yapıldığı oyuncu grubu. Tesisleri güzel. Önemli inanılmaz bir seyirci potansiyeli var. Zaten o seyiriye çok ihtiyacımız olacak. Sivas'ın o seyircisine çok ihtiyacımız olacak. Oyuncuların ihtiyacı olacak. Bir çıkışa ihtiyacımız var ve onu da taraftarımızı arkamıza alarak yapmamız lazım. Olmayan tataftarı çağırmıyorum zaten olan bir taraftar var. Zaten o potansiyel var. Tek korktuğumuz konu 2 hfalık bir süreç var. Devre bitiyor. 2 haftada 4 maç var. Çok çalışma şansımız olmayacak. Devre arası bizim için avantaj olacak. Takıma 2-3 oyuncu takviye şansımız var. Bu iki hafta içinde çok fazla çalışma imkanımız olmayacak.'

Sayfa Yükleniyor...