NTV

Sivas'ta Muhsin Ertuğral sesleri

Ntvspor

Spor

Sivasspor'da Bülent Uygun'dan boşalan teknik direktörlük görevine Muhsin Ertuğral'ın getirilmesi bekleniyor. Ertuğral son olarak Güney Afrika'nın Ajax Cape Town takımında görev yapıyordu.

İSTANBUL - Teknik direktör Bülent Uygun'un istifasının ardından yeni hoca arayışlarına giren Sivasspor'da, en güçlü adayın Muhsin Ertuğral olduğu öğrenildi.

Sivasspor yönetiminin, kariyerini uzun süredir yurt dışında sürdüren Ertuğral ile prensip anlaşmasına vardığı ve tecrübeli hocanın hafta sonunda kırmızı-beyazlılarla sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

MUHSİN ERTUĞRAL KİMDİR?
1997-98 sezonunda Trabzonspor'da Yılmaz Vural'ın yardımcılığını yapan Muhsin Ertuğral, daha sonra Güney Afrika'nın Kaizer Chiefs takımının başına geçti ve 5 yıl boyunca burada görev yaptı. Ertuğral 2001 yılında takımına Afrika Kupa Galipleri Kupası'nı kazandırdı ve Güney Afrika ekibine bu başarıyı yaşatan ilk teknik adam olarak tarihe geçti.

2003-04 sezonunun sonunda Kaizer Chiefs'ten ayrılan Ertuğral, Avusturya'nın Mattersburg takımıyla anlaştı. 4 ay süren Avusturya macerasının ardından yeniden Güney Afrika'nın yolunu tutan Muhsin Ertuğral, 2 sezon Kaizer Chiefs'i, 2 sezon da Ajax Cape Town'ı çalıştırdı.

Ertuğral 1996 yılında da Zaire Milli Takımı ile Afrika Kupası'na katılma başarısını göstermişti.