Sixers'dan Iverson'a: Güle güle

Philadelphia efsanesi Allen Iverson'dan bir veda daha... 76ers, yıldız basketbolcunun takıma geri dönmeyeceğini üzülerek duyururken bu durumun AI'ın son vedası olduğu ifade ediliyor.

Haberler - Ntvspor 03.03.2010 - 08:59

Sixers'dan Iverson'a: Güle güle

NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers, yıldız ismi Allen Iverson ile yollarını ayırmak zorunda kaldı.

Daha önce 76ers'ı NBA finallerine taşıyan Allen Iverson, Philadelphia ekibiyle ikinci döneminde arzu edilen seviyeye ulaşamazken takım yaptığı açıklamada, AI'ın takıma dönmeyeceğini açıkladı.

Bir aydır takımla birlikte olamayan Iverson, dört yaşındaki kızı Messiah'ın hastalığı sebebiyle uzun bir süredir Atlanta'da ailesinin yanında bulunuyor.

Aralık'ta 76ers'a dönen Iverson, ailesindeki sağlık sorunları sebebiyle zorunlu izin alırken, 20 Şubat'tan beri takımda forma giyemedi.

Philadelphia 76ers'dan başkan Ed Stefanski yaptığı açıklamayla konuya açıklık getirirken "Allen ile son durumu görüştük ve sezonun geri kalanında takıma geri dönmeyeceği konusundan anlaştık. Çok sevdiği takıma ve takım arkadaşlarına ayak bağı olmak istemiyor, konsantrasyonlarını dağıtmak istemiyor. Allen için çok zor bir dönem. Kariyeri ile özel hayatı arasında denge kurmaya çalışıyor ve elinden geleni yapıyor" dedi.

NBA'in En Değerli Oyuncusu (MVP) ödülü bulunan ve 4 kez sayı kralı olan 34 yaşındaki AI, bu sezon 28 maçta 13.8 sayı ortalaması tutturdu. AI, sezona Memphis'te başlamış ancak 3 maç sonra kariyerine noktayı koyduğunu duyurmuştu.

1996 draftında 1 numaradan 76ers'a seçilen AI, burada 10 sezon forma giymiş ve Aralık 2006'da Denver'a transfer edilmişti. 2001'de MVP olan yıldız basketbolcu, o sezonda Sixers'ı finallere taşımayı başarmıştı.

Elinden geldiğince antrenmanlara devam edeceği ifade edilen Iverson'ın bu sefer geri dönmemek üzere basketboldan ayrılma kararı alabileceği belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...