Skandala rağmen zirve Tiger Woods'un

Uluslararası Haber Ajansı Associated Press, son 10 yılın en iyi sporcusu anketinde ortaya çıkan seks skandalına karşın, ünlü golfcü Tiger Woods'u zirveye yerleştirdi.

Haberler 17.12.2009 - 12:34

Skandala rağmen zirve Tiger Woods'un

Son 10 yılda dünya sporuna kim damga vurdu? Bu soru, uluslararası haber ajansı Associated Press tarafından, Amerikalı spor editörlerine soruldu.

Zirveye yerleşen isimse eşini aldattığını itiraf ederek büyük bir skandalın kahramanı haline gelen ünlü Amerikalı golfçü Tiger Woods oldu.

Ankete katılan 142 editörden 56'sı oyunu Woods'tan yana kullandı. Skandal sonrası golfe belirsiz bir süre ara veren Woods, 2000 yılından bu yana 12'si büyük olmak üzere 64 turnuva kazandı.

Son 10 yılın en iyi sporcusu sıralamasının 2. basamağında ise 33 oy toplayan Amerikalı bisikletçi Lance Armstrong yer aldı. Armstrong, Fransa turundaki 7 zaferinden 6'sını son 10 yıl içinde yaşamıştı.

3. sıra ise tenis efsanesi haline gelen Roger Federer'in oldu. Federer, son Wimbledon zaferi ile 15. Grand Slam şampiyonluğuna ulaşmış ve en fazla Grand Slam turnuvası kazanan raket unvanını eline geçirmişti.

Sayfa Yükleniyor...