Michael Skibbe NTV Spor'a konuştu. Kocaelispor maçından sonra Galatasaray'dan gönderilen ve şu anda Bundesliga takımlarından Eintracht Frankfurt'u çalıştıran Michael Skibbe takımımın kamp yaptığı Antalya'da NTV Spor'dan Özgür Buzbaş'ın sorularını yanıtladı.

"Türkiye'ye geri döndüğüm için çok mutluyum. Eintracht Frankfurt olarak 24 puanımız var ve son 16 yılın en iyi ilk yarı derecesini elde etmiş durumdayız. Alınan sonuçlar da bizi çok memnun ediyor. İkinci yarıdan da çok umutluyuz" ifadesini kullanan Alman teknik adam "Benim görevime Kocaelispor maçından sonra son verdiler. Ben de durumdan mutlu değildim. Ligde ve Avrupa'da aslında iyidik. Alınan karar beni mutsuz etti. İlginç bir sezon geçirdim Galatasaray'da. Futbolcularımla İyi ilişkilerim oldu. Bunun dışında yi bir deneyim oldu benim açımdan" dedi.

Galatasaray'da başarılı olabileceğine inandığını ama net bir açıklama yapamayacağını kaydeden Skibbe Bordeaux'a karşı iyi oynadıklarını fakat Hamburg'a elendiklerini, alman kulübünü eleyip daha da ileriye gidebileceklerini ifade etti. "Türkiye'de ise hakem hatalarından istediğimiz sonuçları alamadık. Ligde daha başarılı olabilirdik" açıklamasını yapan Alman teknik adam gönderilen yardımcıları hakkında ise "Ümit Davala da görevini iyi yapmıştı. Problem olduğunu düşünmüyordum. Kendileriyle devam etmek istemiştim. Ama bu kararın nedenini anlayamamıştım. Zaten daha sonra beni de gönderdiler. Kimseyle benim problemim olmadı. Yöneticilerin başka antrenör aradığı hakkında duyumlar almıştım. Benim gibi bir teknik adamın Galatasaray'da çalışması önemliydi. Yöneticilerle ortak noktada buluşamadık. Bana fikirler geldi ama bana 'şu futbolcuyu oynatacaksın' demediler ama fikir ayrılığı oluyordu" dedi.

Lincoln'u Eintracht Frankfurt takımına almak istediğini de sözlerine ekleyen Skibbe "Bence Lincoln harika bir oyuncu. İyi ilişkilerim vardı onunla. Genel olarak benim dönemimde iyi oynadı. E.Frankfurt'a geçen yaz onu istedik. Bizim çok paramız yok Lincoln'e verecek. Hala onunla temastayız. Takımımıza istiyoruz." dedi.

Galatasaray'dan hala bazı yöneticilerle görüştüğünü söyleyen Skibbe Arda'ya övgüler yağdırırken "Türkiye'de sadece yabancıların değil yerli antrenörlerin çalışması da zor. Ama Rijkaard gayet iyi bir teknik adam. Galatasaray'da başarılı olacağına inanıyorum" dedi.