Skolimowska hayatını kaybetti

Bayanlar çekiç atmada tarihin en genç olimpiyat şampiyonu unvanını elinde bulunduran Polonyalı Kamila Skolimowska, antrenman sırasında rahatsızlanarak hayatını kaybetti.

Haberler 23.02.2009 - 17:12

Skolimowska hayatını kaybetti

2000 Sydney Olimpiyatları'nda bayanlar çekiç atma dalında altın madalya alarak, bu kategoride tarihin en genç şampiyonu olan Polonyalı atlet Kamila Skolimowska, 26 yaşında yaşama veda etti.

Ağustos ayında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılacak olan Dünya Atletizm Şampiyonası'na hazırlanmak için Portekiz'in Faro kentinde yaptığı antrenman sırasında rahatsızlanan ve yere yığılan genç sporcu, ambulansla hastaneye kaldırılırken, hayata gözlerini yumdu.

Polonya Atletizm Federasyonu Başkanı Jan Slezak, genç sporcunun ölümünün, kendileri için büyük bir trajedi olduğunu belirterek, Skolimowska'nın ölüm nedeninin henüz netleşmediğini, otopsi sonuçlarını beklediklerini kaydetti.

Slezak, son zamanlarda kas problemleri yaşayan sporcunun bir anda hastalandığını, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadığını ifade etti.

Henüz 17 yaşındayken olimpiyat tarihine geçen Skolimowska, Avrupa şampiyonalarında bir gümüş, bir de bronz madalya, 2005'te İzmir'de yapılan Üniversite Oyunları'ndan da altın madalya ile ayrılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...