Fikret Orman: Skor hiç fark etmez, galip gelelim yeter

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarın Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımıyla yapacakları karşılaşmanın sadece kendileri için değil Türkiye için önemli olduğunu söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.12.2016 - 15:39

Fikret Orman: Skor hiç fark etmez, galip gelelim yeter

Kiev'de takımın konaklayacağı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, her şeyden önce Türk halkını ve Beşiktaşlıları mutlu etmek istediklerini belirterek, "Ülkemiz açısından önemli bir karşılaşma." dedi.

Dinamo Kiev'i yenmek istediklerini aktaran Orman, "Zor bir rakip, Kiev de kazanmak istiyordur. İnşallah kalbimizdeki sonuç olsun. Skor hiç fark etmez, galip gelelim yeter." diye konuştu.

Gruptan çıktıkları takdirde maddi kazançtan çok prestij elde edeceklerine dikkati çeken Orman, şunları kaydetti:

"Geldiğimiz zamandan beri hep söylüyoruz. Avrupa'da başarılı, dünya kulübü Beşiktaş'ı oluşturmak istiyoruz. Adım adım o planda gidiyoruz. Üstüne koya koya geldik. Slaven hocayla yaptığımız maçlarda da Şenol hocayla yaptığımız maçlarda da buna çok önem verdik. İnşallah çok daha ileri gideceğiz."

Grupta üst tura çıkmaları için yarınki karşılaşmayı kazanmaları gerektiğini anlatan Fikret Orman, "Kesinleşmesi için yenmemiz gerekiyor. Beraberlik halinde diğer maçın sonucuna bakmak lazım." ifadelerini kullandı.

"ÜST DÜZEY MAÇLAR OYNAMAYA ALIŞTIK ARTIK"

Beşiktaş'ın üstüste çok maç oynadığı yorumu üzerine ise Orman, "Fenerbahçe maçı sonrası konuşmadım. Takımın havası, çok üst düzey maçlar oynamaya alıştık artık. Senelerdir ana stratejimiz dünya kulübü olan Beşiktaş'tı. Onun için bunlara çok önem veriyoruz. Eskisi gibi panikle olan bir şey değil. 3-0'dan 3-3 olması da (Benfica maçı) bunun bir sonucu. Bizim açımızdan Fenerbahçe maçı bitti. Namağlup olarak devam ediyoruz. Allah namağlup olarak buradan çıkmayı nasip etsin." ifadelerini kullandı.  

"FEDERASYONUNUN DA DİĞER TAKIMLARIN DA DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ YOK"

"Beşiktaş, gruptan çıkarsa ülke olarak Belçika'yı geçip Türk takımları belki de Temmuz ayında sezonu açmayacak. Bu konuda Türk takımlarından ve Federasyon'dan destek görüyor musunuz?" sorusuna ise Fikret Orman, "Destek beklentimiz yok. Ne desteği? Federasyonun da diğer takımların da desteğine ihtiyacımız yok. Sahada Beşiktaş futbol takımı oynayacak. Biz futbola pozitif katkıyı, futbolun güzel bir oyun olduğunu nezaket ve zarafetiyle bunu yaşatmaya çalışıyoruz. Kulüp olarak buna katkı yapmaya çalışıyoruz" yanıtını verdi.

"KUPANIN BİR HAVASI OLMUYOR"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in fikstürle ilgili serzenişlerinin sorulması ve Federasyona yönelik bir mesajı olup olmadığı yönündeki soru üzerine de Fikret Orman, "Federasyona mesajım yok. Benfica ile Napoli maçlarını Cuma günü oynadılar, biz cumartesi günü oynadık. Araya kupa maçları sığıyor. Kupa maçlarına özellikle büyük takımların biraz daha geç girmesi lazım. Çünkü Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadro yapıları belli. Diğer takımları küçümsemiyorum ama o zaman önem göstermiyorlar. Kupanın da bir havası olmuyor. Bunun için bu takımları ilk 8 veya 16'dan itibaren sokmaları lazım. Federasyon da elindeki imkanlarıyla işi götürmeye çalışıyor. Beşiktaş takımına gıcıklık olsun diye yapmıyorlardır. Ellerindeki imkanlara bakıyorlar. Daha iyisi yapılabilirdi. Ama olan olmuş, biten bitmiş. Bizim için önemli olan Kiev maçını kazanmak." açıklamalarını yaptı.

TRANSFER KONUSU...

Fransa'ya gidip Lorient-Len maçını izlediği ve stoper ve sol açık stoperinin gündemde olduğu yorumu üzerine de Orman, "Bizim transfer için çok önemli bir ekibimiz var. Metin Albayrak, o işin başında. Güney Amerika'daydılar, yeni geldiler. Geldikleri gibi tekrar gittik. Raporlar geldiğinde fırsat buldukça maç seyrediyorum. Önümüzdeki günlerde de izleriz. Daha verilmiş kararımız yok. İyi izleyip analiz edip doğru hamleyle hareket etmeye çalışıyoruz. Son senelerdeki transferlerimizi herkes görüyor. Bu şekilde daha başarılı oluyoruz. Ona gayret ediyoruz. Çok özel bir şey değil. Bu maç çok önemli. Bu maçtan sonra Beşiktaş, Avrupa'nın en iyi 16 takımlarından biri olacak. Belki, bir tur daha geçersek ilk 8'e de gireriz. O zaman ligde ve Şampiyonlar Ligi'nde güçlendirmek istiyoruz; ancak açıkçası şu anda verilmiş bir kararımız yok." diye konuştu. 

"Şampiyonlar Ligi'nde üst tura çıkma durumu Beşiktaş'ın transfer politikasını değiştirir mi?" sorusuna Orman şu yanıtı verdi, "Çok değiştirmez, ama yüzde yüz etkisi olur. Genel bir stratejimiz var. O stratejiye göre devam ediyoruz. Çok geniş bir kadro kurduk. O kadar sakatlık olmasına rağmen kadronun derinliğini sağlama gücüne sahibiz. Belki forma şansı bulamayan bazı oyuncuları kiraya veririz. Onun yerine takviye yaparız. Böyle stratejimiz var".

"GOMEZ VE GÖKHAN'LA TEMASIMIZ YOK"

Mario Gomez ve Gökhan Töre'nin takıma dönmesiyle ilgili ise net mesajlar veren Orman, "Gökhan zaten bizim oyuncumuz. Sezon sonu West Ham almak istemese takıma dönecek. Şu anda bizden oraya bir talep gitmedi. Ama devamlı olarak söylüyorum. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Kendimizi koşullandırdığımız yerler yüksek yerler. Oyuncularımızdan beklentimiz de bu büyük kulüpte olmaktan büyük keyif almaları ve kadroda yer bulabilmek için mücadele etmeleri. Mario'yu da sezon başında çok istemiştik. O bir tercihte bulundu ve şu anda bir kulüpte kontratı var. Herhangi bir temasımız yok. Forvet hattımız belli. Gökhan'la da temasımız yok. " açıklamalarını yaptı. 

"Mario gelmek istiyor ve menajerler aracılığıyla haber gönderdi" şeklindeki haberleri de yalanlayan Orman, "Bunlar Dedikodu. Haber gönderdiği falan yok. Mario çok sevdiğimiz bir çocuk. Telefonda da bazen konuşuyoruz. Açıkçası Beşiktaş'ın gündeminde değil. Beşiktaş'ın gündemi Dinamo Kiev maçı. Ona konsantre olalım. Ondan sonra transferle ilgili bol bol konuşuruz." diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...