İlişkili Haberler

Eski Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in yeni takımı Premier Lig’den West Ham United oldu.

Slaven Bilic, West Ham United ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

West Ham United, lige çok iyi başlamış ancak 2015'te çok kötü bir performans göstermişti.

Londra ekibi, ligi 47 puanla 12. basamakta bitirmişti.

Premier Lig’de 1996-97 sezonunda futbolcu olarak West Ham United’ın formasını giyen 46 yaşındaki tecrübeli çalıştırıcı, İngiliz ekibiyle 3 yıllık sözleşme imzaladı.

West Ham United, menajer Sam Allardyce ile yollarını ayrıdıktan sonra Rafa Benitez ve Unai Emery ile de görüşmüştü.

Yeni takımıyla sözleşme imzaladıktan sonra açıklamalarda bulunan Bilic, "West Ham United’a dönmekten çok memnunum. Premier Lig dünyanın en iyi liglerinden biri. Dünyanın en iyileriyle mücadele ederken West Ham’ı daha iyi bir kulüp haline getirebilmek için çalışacağız. West Ham’ı özel bir kulüp olarak hatırlıyırum. Bu tarz özel kulüpleri seviyorum. En son çalıştırdığım Beşiktaş da bu özel kulüplerden biriydi” dedi.

Futbolculuk West Ham forması giyerken kendini evinde gibi hissettiğini de dile getiren Bilic, “Burası futbol oynamak için harika bir yer ve ben de West Ham formasını giydiğim dönemlerde kendimi evimde gibi hissediyordum. Şimdi buraya menajer olarak geri dönmek büyük bir ayrıcalık ve sorumluluk. Umarım menajer olarak da kendimi yönetime, oyunculara ve taraftarlara kanıtlayabilirim” şeklinde konuştu.

SİTESİNDEN BÖYLE DUYURDU

İngiliz kulübü West Ham United, eski futbolcusu yeni teknik direktörü Slevan Bilic'i resmi internet sitesinden duyurdu.

Bilic'in West Ham forması giydiği dönemlerden ve teknik direktörlük dönemlerinden fotoğrafları kullanan site, Bilic'e övgüler yağdırdı. 

Ocak 1996 yılında West Ham United teknik direktörü Harry Redknapp tarafından transfer edilen Bilic'e ödenen para ile West Ham United tarihinin transfer rekorunu kırılmıştı. Bilic West Ham formasını yaklaşık 14 ay giydi. 

West Ham internet sitesinden yeni hocasını böyle duyurdu. Bilic 28 yaşında West Ham'a rekor bir bedelle transfer edilmişti. 
West Ham internet sitesinden yeni hocasını böyle duyurdu. Bilic 28 yaşında West Ham'a rekor bir bedelle transfer edilmişti.