'Manchester United, Sneijder için 20 milyon Euro’yu gözden çıkardı'

Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Wesley Sneijder için Juventus’un ardından Manchester United’ın da devreye girdiği öne sürüldü. İddiaya göre, "Kırmızı Şeytanlar" 20 milyon Euro’yu gözden çıkardı.

DHA 06.01.2015 - 11:53

'Manchester United, Sneijder için 20 milyon Euro’yu gözden çıkardı'

Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Wesley Sneijder için Juventus’un ardından Manchester United’ın da devreye girdiği öne sürüldü. Kırmızı Şeytanlar 20 milyon Euro’yu gözden çıkardı.

İngiltere'nin Daily Star gazetesi, Manchester United'ın Sneijder'i ara transfer döneminde kadrosuna katmak için İtalya'nın Juventus kulübü ile yarış içinde olduğunu öne sürdü.

Daily Star, Manchester United menajeri Louis van Gaal'in, hemşehrisini yakın takibe aldığını yazdı.

Haberde Juventus Teknik Direktörü Massimiliano Allegri'nin de Sneijder'in transferi için Manchester United ile rekabete girmeye hazır olduğu vurgulanırken, İtalyan teknik adamın şu sözlerine yer verildi:

"Juventus olarak kadromuzu güçlendirmek istiyoruz. Teknik seviyemizi de kaliteli futbolcular alarak yükseltebiliriz. Sneijder tabii ki çok iyi teknik kaliteye sahip ve kendini kanıtlamış bir futbolcu. Ancak kendisi şu an için hala Galatasaray'ın futbolcusu. Ocak ayı transfer döneminde gerçekçi olmalıyız ve hangi futbolcuları alacağımıza, hangi futbolcuları Şampiyonlar Ligi'nde oynatamayacağımıza dikkat etmeliyiz."

20 MİLYON ŞARTI

Öte yandan, Hollandalı futbolcunun menajeri Guido Albers de, Sneijder'in sözleşmesinde 20 milyon Euro'luk serbest kalma maddesinin yer aldığını belirterek, bu paranın ödenmediği takdirde Ocak ayında futbolcunun hiçbir kulübe gidemeyeceğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...