Sneijder: Başarıya açım

Galatasaray'ın Inter'den transfer ettiği Wesley Sneijder İstanbul’a geldi.

21.01.2013 - 15:24

Sneijder: Başarıya açım

Galatasaray, yeni transferi Hollandalı yıldız futbolcu Wesley Sneijder'e kavuştu.


Sneijder’i taşıyan özel uçak, öğle saatlerinde Genel Havacılık Terminali'ne indi. Sarı-kırmızılı taraftarlar Wesley Sneijder'i karşılamak için havaalanına akın etti.

Sneijder, havaalanından ayrılırken kendisini havalimanında bekleyen çok sayıda sarı-kırmızılı taraftarları, arabanın açılır tavanından dışarı çıkarak selamladı.

Sneijder'ın araçtan çıkarak taraftarları selamladığı sırada izdiham yaşandı. Taraftarlar bir anda Sneijder'in aracına doğru hareketlenince, Hollandalı oyuncuyu görüntülemek isteyen basın mensuplarıyla, güvenlik kordonu oluşturan polisler ezilme tehlikesi geçirdi. Bazı taraftarlar bir anda arabanın üzerine çıkarak, Hollandalı oyuncuya öpmeye çalıştı. Bunun üzerine Sneijder, tekrar arabanın içine girdi.

Daha sonra Sneijder'i taşıyan araç Florya Metin Oktay Tesisleri'ne doğru yola çıktı. Bu arada bazı taraftarlar, Sneijder'in hemen gitmesine tepki gösterdi.

TERİM'LE GÖRÜŞTÜ
Sneijder, tesislerde ilk olarak Teknik Direktör Fatih Terim ve yönetici Abdürrahim Albayrak'la bir araya geldi.

TERİM: BURADA OLMASINDAN MEMNUNUZ
Yeni öğrencisi hakkında övgü dolu sözler sarfeden Terim, Sneijder'in en kısa sürede takıma alışıp başarılara ortak olacağını dile getirdi.

Fatih Terim, ''Kendisinin burada olmasından son derece memnunuz. O da buradaki sevgiyle çok fazla bir adaptasyon süresi yaşamayacaktır. Antrenmanlarımızla onu takıma hazırlamaya çalışacağız'' diye konuştu.

''Real Madrid, Hollanda Milli Takımı ve Inter'de oynamak kolay bir şey değil'' diyen Terim, transferde emeği geçenlere ve Başkan Ünal Aysal'a teşekkür etti.

SNEIJDER: FUTBOL OYNAMAYA AÇIM
Kendisine gösterilen sevgiden son derece gururlu olduğunu kaydeden Hollandalı yıldız, ''İnanılmaz bir karşılama oldu, beni gerçekten çok mutlu etti. Fatih Terim ile tanıştığım için çok mutluyum. Kendisiyle İtalyanca konuştuk. Önemli olan burada olmam. Futbol oynamaya açım. Kendimi çok iyi hissediyorum. Başarıya açım. En kısa sürede formamı giyerek bu takıma faydalı olmak istiyorum'' dedi.

14 NUMARAYI GİYECEK
28 yaşındaki Sneijder’in sarı-kırmızılı takımda 14 numaralı formayı giyeceği belirtildi. Galatasaray, uzun süredir peşinden koştuğu Sneijder ile 3.5 yıllık anlaşmaya varmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...