NTV

Sneijder: Hagi gibi efsane olmaya geldim

Spor

Galatasaray yeni yıldızı için Türk Telekom Arena'da imza töreni düzenledi.

Galatasaray'ın yeni transferi Hollandalı Wesley Sneijder için Türk Telekom Arena'da imza töreni düzenlendi.

İlişkili Haberler


Sneijder imza töreninde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Dün buraya ilk ayak bastığımda Galatasaray'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu anladım. Bugün sağlık kontrolünde bir kez daha gördüm. Bugün arkadaşlarımla tanışma fırsatım oldu. Bir an önce bu statta maça çıkmak istiyorum."

Hafta sonu yapılacak Beşiktaş derbisiyle ilgili konuşan Sneijder, "Ben de o maçta oynayabilecek durumdayım. Fiziksel anlamda herhangi bir sıkıntım yok. Hocam takdir ederse oynamak isterim" dedi.'TÜRKİYE'DEN TEK TEKLİF ALDIM'
"Başka kulüplerden de teklif aldım" diyen Sneijder, kendisine gelen tekliflerden en iyisinin Galatasaray'a ait olduğunu söyledi. Hollandalı yıldız, Türkiye'den sadece Galatasaray'dan teklif aldığını vurguladı.

NEDEN DÜŞÜŞ YAŞADI?
Son dönemde futbolundaki düşüşle ilgili soruyu yanıtlayan Sneijder, "2009-10 sezonu çok iyi geçmişti, o sezondan sonra iyisini yapmak zordu. Ondan sonra gelen düşüş sadece benim adıma kaynaklanmadı. 2010'dan sonra çok hoca değişikliği oldu. Farklı pozisyonlarda oynuyorsunuz, her hocanın farklı bir bakış açısı var. Bu da ister istemez düşüşe sebep oluyor" dedi.

'MOURINHO DA 'TÜRKİYE'YE GİT' DEDİ'
Fenerbahçeli Kuyt'la neredeyse her gün görüştüklerini belirten Sneijder, "Kuyt iyi bir arkadaşım. Normalde de konuşuyorum. İki gün önce de son konuşmamızda şehirle ilgili sorular sordum. Kararımı Mourinho'yla da konuştum. Buraya gelmem konusunda hemfikirdi. Van Gaal de tavsiye etti" diye konuştu.