NTV

Sneijder: Hayalim Milan'dı...

Ntvspor

Spor

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. Çocukluk hayalinin Milan'da oynamak olduğunu söyleyen Hollandalı, Inter'e her şeyini verdiğini ancak sonunun iyi bitmediğini vurguladı.

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesine çarpıcı açıklamalar yaptı. 

İnter'e her şeyini verdiğini ve kalbiyle oynadığını söyleyen Sneijder; "Ancak sonu iyi bitmedi. Kendimi ezilmiş hissettim." dedi. Çocukluk hayalinin Milan'da oynamak olduğunu vurgulayan Hollandalı yıldız, "Eğer İtalya'ya dönme şansım olursa, kariyerimi sonlandırmadan Milan'da oynamak isterim. Yaşımın ilerlemiş olduğunu biliyorum ama hala üst düzey oynayabilirim. İtalya ligini hala takip ediyorum ve 5 sezon önceki gibi olmadığını biliyorum. Kalitelerinde büyük bir düşüş var, ancak Milan benim için büyük bir efsanedir." ifadelerini kullandı. 

Inter-Milan derbileriyle Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinin sorulması üzerine ise Snejder, "Inter-Milan derbilerini unutmak mümkün mü? Inter'e ilk transfer olduğumda cuma günü gelmiştim, Jose Mourinho beni cumartesi günü sahaya sürmüştü. Unutulmaz bir histi. Türkiye'deki Galatasaray-Fenerbahçe derbisi de üst düzey atmosferde oynanıyor; oyuncular çok tutkulu ancak İtalya'daki daha farklı" diye konuştu. 

NAGATOMO İTİRAFI
Galatasaray'a transfer olduktan sonra Nagatomo'nun İstanbul'a gelmesi için çaba gösterdiğini itiraf eden Wesley Sneijder, "Türkiye'de işler benim için yolunda gidiyor. Düşünebileceğinizden daha zor bir lig. İstanbul'da mutluyum, ailemle birlikte huzurlu bir hayat yaşıyorum. Hatta bir dönem transferi gündeme gelen Nagatomo'yu arayıp mutlaka bizim takımda oynamasını ve İstanbul'da yaşaması için ikna etmeye çalışmıştım." açıklamalarını yaptı. 

Daha önce isminin Juventus ile anıldığını hatırlatan Sneijder, "Transferim gerçekleşebilirdi ama olmadı. Daha öncede söylediğim gibi İtalya'ya sadece Milan için dönerim." diye konuştu.

ETİKETLER