NTV

Sneijder: Kendimize güvenimiz sonsuz

ntv.com.tr

Spor

Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Wesley Sneijder, Kadıköy'e kazanmak için gittiklerini ve istedikleri oyunu sergiledikleri takdirde kazanacaklarını belirterek, "Kendimize güvenimiz sonsuz" dedi.

İlişkili Haberler

Pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Galatsaray derbisi öncesi Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Sneijder basın toplantısı düzenliyor.

İyi çalıştıklarını ve inançlı oldukları söyleyen Sneijder, "Pazar ünü çok çok önemli bir maç bizi bekliyor. Ne kadar önemli ve zor olduğunu kimsenin anlatmasına gerek yok. Çok iyi çalışan bir Galatasaray var. Milli takım dönüşleri her zaman zordur. Bazı oyuncular geç katılıyor. İyi maç olacağını biliyoruz. Bir oyuncu için güzel maçlardır bu maçlar, oynamak ister her futbolcu bu karşılaşmalarda. Biliyorum ki Türkiye'de gol atmak çok çok önemli. Ama benim için bu o kadar da önemli değil, asist yapmak benim için daha önemli. Eğer golü düşünseydim top ayağıma her geldiğinde şut çekerdim ama mutlaka eğer ki daha uygun fırsatta bir arkadaşım varsa pası düşünüyorum. Bu gol gelebilir ama bu beni hiçbir zaman endişelendirmiyor niye gol atamıyorum diye endişelenmiyorum. Bu pazar da gelebilir ama benim bütün çabam takımın galip gelmesi. Bu sene zaten böyle asistler yaptım" dedi.

Sneijder Galatasaray'ın Fenerbahçe deplasmanında 17 yıldır kazanamadığının hatırlatılması üzerine, "Bu benim üçüncü maçım bir maçı sakatlığımdan dolayı kaçırmıştım. Sizin de söylediğiniz gibi 17 senedir takımımız orada rakibini yenemiyor ama bunu sizin söylemenize de gerek yok gazetelere bakınca hergün buna değiniliyor ama herşeyin de bir ilki vardır bunu da unutmamak lazım. Az önce söylediğim gibi şu anki durumumuz gayet iyi, çok iyi hazırlanıyoruz. Kendimize güvenimiz sonsuz, kendimize güvenimiz gerçekten çok yüksek. Bu maçta taraftarlarımız da uzun aradan sonra tekrardan Kadıköy'de olabilecekler. Tekrardan beraber olacağız taraftarımızla, onların bize verdiği güçle ve takım içerisinde hissettiğimiz o güven ve enerjiyle oraya kesinlikle galibiyet almak için gidiyoruz" cevabını verdi.

Hollandalı futbolcu Galatasaray için galibiyetin şifresi ne olacak sorusu üzerine, "Bence galibiyetin şifresi, oradan iyi bir sonuç almanın şifresi tamamen bu maça kadar yaptığımız şeyleri yinelemek. Aynı oyun mantalitesiyle oynamak. Sizin de söylediğiniz gibi sezon başından beri iyi bir performans gösteren bir Galatasaray var. Son iki maçımızı kaybetmiş olabilir ama o maçlara da baktığınızda kesinlikle galibiyeti hak eden bir Galatasaray var. Posizyonları yakalıyoruz belki son vuruşlarda biraz daha iyi olmamız gerekiyor. Eğer bu kaybettiğimiz iki maçta, maçın başında bulunduğumuz şansları değerlendirseydik mutlaka sonuç farklı olacaktı ve mutlaka galibiyetle ayrılacaktık. Ama biraz tabi mutlaka futbolda şansa da ihtiyacınız var o maçlarda şans bizimle değildi. Şimdi Kadıköy'e gidiyoruzi tabi ki önemli maç tabii ki derbi herkes öneminin bilincinde ama diğer taraftan normal oynadığımız bir maç olacak. Aynı şekilde aynı mantaliteyi sahaya göstermeniz gerekiyor. Umarım şans da bizimle olur Pazar günü Kadıköy'den güzel bir galibiyetle ayrılırız" şeklinde konuştu.

Kendisinin beraberliği kabul edip etmediğinin sorulmasına Sneijder, "Kesinlikle beraberliği kabul etmiyorum. Hiçbir zaman hayatımda beraberlikleri kabul etmedim hep kazanmak isteyen bir insanım o yüzden Pazar günü de oraya kazanmak için gideceğiz ve kazanacağız" yanıtını verdi. 

Sneijder, Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat ve sakatlığı bulunan Lens sorulduğunda, "İkisini de çok iyi tanıyorum. Milli akıma ilk başladığımda benim teknik direktörümdü. İlk oyunumu onunla oynadım onu çok iyi tanıyorum. O gerçekten iyi bir insan onu kişisel olarak da tanıyorum. Ayrıca o mükemmel bir teknik direktör yıllarca çalıştırdığı takımlar da bunu gösteriyor. O Fenerbahçe için iyi bir teknik direktör ve iyi bir teknik direktörleri olduğu için onlar adına mutluyum. Ayrıca Lens'le milli takımda uzun bir süre beraber oynadık. Özel yetenekleri olan bir oyuncu. Onun adına oynayamayacağı için üzülüyorum. Milli takımdayken bu maç hakkında konuştuk. Onun adına dediğim gibi üzgünüm ama o özel yetenekleri olan bir oyuncu ve kendi adımıza da mutluyum" cevabını verdi. 

Wesley Sneijder, Galatasaray'daki son haftalardaki düşüşün sebebi ve geçen hafta verdiği tepkinin hatırlatılması üzerine "Herkesin başarılar dileklerine teşekkür ediyorum. Pazar günü buna ihtiyacımız olacak. Ligin başından beri hiçbir şey değişmedi aynı mantaliteyle oynadık. Son iki maçta da aynısı sergiledik ama biraz önce söylediğim gibi biraz şans eksikliği yaşadık. Kadıköy'e gideceğiz bugüne kadar gösterdiğimiz aynı performansı göstereceğiz. Diğer taraftan bir parantez açmak istiyorum dil sorunundan dolayı basını çok takip edemiyorum ama bazı haberler kulağıma geliyor. Başakşehir maçının ardından bir açıklama yaptı ama o açıklama çarpıtıldı. Ben orada bir kişiden bahsettim siz de dinlerseniz o kişinin kim olduğunu çıkartabilirsiniz. Benim 13-14 yıllık kariyerimde hiçbir oyuncu arkadaşım hakkında, hocam hakkında olumsuz hiçbir açıklamam olmadı. Basın önünde oyuncu hocamı suçlamam. O gün bir kişinin iyi olmadığını söyledim" açıklamasını yaptı.

Sneijder sezon başından beri yaşananların performansını etkileyip etkilemediği sorusu üzerine, "Bu soruya cevap vermek istemiyorum. Kulüple, başkanla yönetimle oyuncu arkadaşlarla aramız gerçekten çok çok iyi" dedi. 

Hollandalı yıldız Robin Van Persie mi Sneijder mi sorusunu, "Burada bireysel olarak kişilerin üzerine odaklanmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Bütün arkadaşlar olarak beraber çalışıyoruz. Maçlarda yıldızlar hep değişir bunlara çok odaklanmamak lazım. Kariyerim boyunca çok önemli derbiler oynadım ama şunu söyleyebilirim Galatasaray - Fenerbahçe derbisi en özeli en önemlisi diyebilirim. İyi bir şekilde hazırlandık oraya galibiyet için gideceğiz. Maçtan sonra göreceğiz kimin daha fazla yıldızlaşdığını" şeklinde yanıtladı. 

ETİKETLER