Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini ve Wesley Sneijder, Şampiyonlar Ligi’nde yarın oynayacakları Chelsea maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Sneijder, Chelsea ile yapacakları ilk maçı çok önemsediklerini söyledi.

Sneijder "Mourinho ile bu kupayı daha önce beraber kazandık ve saha dışında her zaman dostuz. Yarın durum daha farklı olacak. Saha içinde arkadaş olmamız ise maalesef mümkün değil. Mourinho'nin kendisine ve Chelsea takımına olan saygımız yüksek ama biz zafer istiyoruz" diye konuştu.

Chelsea'yi geçebilmek için en üst seviyede oynamaları gerektiğini söyleyen Sneijder, "En iyisini ortaya koyarsak ve her zaman olduğu gibi taraftarımız da yanımızda bulunursa, güzel bir netice alacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

MANCİNİ: ZORLU BİR MAÇ OLACAK
Mancini ise maçın zorluğuna işaret etti. Chelsea'nin daha önce Şampiyonlar Ligi'ni kazandığını hatırlatan deneyimli teknik adam, "Bizim için zorlu bir maç olacak. İyi mücadele edip, ev sahibi olma avantajını kullanmamız lazım" dedi.

'YÜZDE 80 CHELSEA'
Mancini, Chelsea için şu ifadleri kullandı: "Chelsea de bizim gibi genç bir takım. Ama onlar Avrupa'nın en iyi takımlarından biri. Daha önce de Şampiyonlar Ligi'ni kazandılar. Bu seviyede her zaman varlar. Gerçekçi olmak gerek. Bence turu geçmek için yüzde 80 şansları var. Bizim için zorlu bir maç olacak. İyi mücadele edip ev sahibi olma avantajını kullanmamız lazım."

'MAÇTAN SONRA YEMEĞE ÇIKABİLİRLER'
Drogba ve Sneijder'in eski hocalarına karşı mücadele edeceklerinin aktarılıp, eski bir futbolcu olarak bunun nasıl bir his olduğunun sorulması üzerine Mancini, "Bence Drogba, Chelsea için çok önemli bir oyuncuydu. (Mourinho'nun) Sneijder ile de kazandığı şampiyonluklar var. Yarın her iki oyuncumuzun da çok iyi oynamalarına ihtiyacımız var. Maçtan sonra yemeğe de çıkabilirler ama maçta düşman olmaları gerekecek" değerlendirmesin yaptı.