Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 3. ayak yarışı, hafta sonu İspanya'daki Valencia Pisti'nde yapılacak. Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bu yarış öncesi şampiyonluk için iddialı konuştu.

Ayağındaki kırık nedeniyle sorun kalmadığını ifade eden Sofuoğlu, "Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Herhangi bir sorunum kalmadı. Bir morale ihtiyacım vardı ve bunu da Portekiz'de sağladım" dedi.

Sezonu zirvede bitirmek istediğini belirten milli motosikletçi, şöyle konuştu:
"Şu an 41 puanla genel klasmanda ilk sıradayım. Ancak İspanya ayağı en zor yarışlarımdan birisi olacak. Şampiyonadaki en güçlü rakibim Joan Lascorz'nin pistinde yarışacağım için İspanya yarışı ayrı bir önem taşıyor. Lascorz ile aramda bir puanlık fark var. Eğer İspanya yarışını da ilk sırada bitirirsem büyük bir avantaj yakalamış olacağım. Lascorz'i kendi ülkesinde geçmek çok zor olsa da bunu başarmak istiyorum."

Şampiyonadaki rakipleri İspanyol Lascorz'yi ve İrlandalı Eugene Laverty'nin (İngiltere) yaşadıkları ülkelerdeki pistlerde yarışmaları olduğunu ve bunun onlar için birer avantaj sağladığını belirten Sofuoğlu, "Şampiyonada pist avantajı olmayan tek yarışçı benim. Oysa kendi ülkemde bir yarışmam olsa bu bana büyük avantajlar sağlayabilir" dedi.

Rakiplerin avantajlarına rağmen mücadeleyi son yarışa kadar taşıyarak mutlu sona ulaşacağını ifade eden Sofuoğlu, "Motosikletime ve kendime güveniyorum. Şampiyonluğa ulaşacağıma inanıyorum. Her yarış sonrası motosikletimde de iyileştirmeler yapılıyor" diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, Portekiz'deki sezonun 2. ayak yarışını birinci sırada tamamlamıştı.