Son efsane de bıraktı

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı ile 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda final heyecanı yaşayan son futbolcu da yeşil sahalara veda etti. Final maçında Almanya filelerini havalandıran Patrick Berger, 36 yaşında futbolu bıraktığını açıkladı.

Ntvspor 06.01.2010 - 15:32

Son efsane de bıraktı

Çek Cumhuriyeti; Nedved, Poborsky, Kuka ve Smicer gibi yıldızlarıyla 1996 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda finale kadar yükselmeyi başarmıştı. Çek futbolunun altın çocukları, kupayı kazanmaya da çok yaklaşmış ancak Oliver Bierhoff'un altın golü ile rakibine boyun eğmişti.

O güçlü kadronun son temsilcisi de, yeşil sahalara veda etti. Final maçında Almanya'ya karşı Çek Cumhuriyeti'nin tek golünü atan Patrick Berger, 36 yaşında emeklilik kararı aldığını açıkladı..

Futbolu kendisini dünyaya armağan eden Sparta Prag'ta bırakan Berger, "Dizlerim artık daha fazla devam etmememi söylüyordu" diye konuştu.

EURO 96'da gösterdiği performansla dünyanın en önemli futbol yıldızları arasına giren Berger, kupa sonrası Liverpool'a transfer olmuştu. 7 yıl boyunca Liverpool'da forma giyen Berger, 2001 yılında UEFA Kupası Şampiyonluğu yaşamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...