Son hançer Demba Ba'dan!

Chelsea'nin Jose Mourinho ile yollarını ayırmasının ardından, geçen sezon Beşiktaş forması giyen Demba Ba, Portekizli teknik adamı anlattı. Demba Ba, Mourinho ile çalışmanın çok yorucu olduğunu söyledi.

Ntvspor 18.12.2015 - 15:58

Son hançer Demba Ba'dan!

Demba Ba, Jose Mourinho'nun 2. Chelsea döneminin ilk yılında, Portekizli menajer ile birlikte çalışmıştı. 49 kez giydiği Chelsea formasıyla 14 gol atan Ba, ardından Beşiktaş'a transfer olmuştu. Demba Ba, görevine son verilmesinin ardından, Mourinho ile çalışmanın nasıl olduğunu anlattı. Senegalli golcü, Mourinho'nun, oyuncuları özellikle psikolojik olarak çok yoran bir teknik adamlık yöntemi olduğunu vurguladı.

Mourinho’nun tüm oyuncularından her zaman verebileceklerinin en fazlasını istediğini ifade eden Demba Ba, "Mourinho oyuncularını sürekli limitlerine kadar zorlamak istiyor. Özgüven kaybı yaşayan oyuncular onun için endişe kaynağı değil. Çünkü size yeniden özgüven aşılamaya çalışacağına yerinize başkasını oynatıyor" dedi.

Mourinho’nun yenilgiyi kaldıramadığını belirten Demba Ba; "Kaybettiğimiz zaman soyunma odası çok gergin oluyordu. Mourinho her zaman dünya başına yıkılmış gibi davranırdı. Bu nedenle son haftalarda Chelsea soyunma odasında neler yaşandığını anlayabiliyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...