Son Süper Grand Prix NTV Spor'da

Atletizm'de sezonun son Süper Grand Prix'si bu akşam Stockholm'de düzenlenecek. 20.00'de başlayacak ve NTV Spor'dan canlı yayınlanacak Grand Prix'de bu sezonun en iyi derecelerine sahip 12 atleti piste çıkacak. Erkekler 100 metrede bu yılın en hızlı ismi Tyson Gay ile Jamaikalı Asafa Powell'ı karşı karşıya getirecek yarış ise günün en ilgi çekici mücadelesi olacak.

Ntvspor 31.07.2009 - 15:33

Sezonun son Süper Grand Prix'sinde gözler yine erkekler 100 metrede olacak.

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenecek yarışlarda 9.77 ile bu yıl dünyanın en hızlı derecesini elinde bulunduran Tyson Gay ve kariyeri boyunca dört kez 9.80'in altında koşan Jamaikalı Asafa Powell karşı karşıya gelecek. Powell ve Gay ile birlikte Hollanda Antilleri'nden olimpiyat dördüncüsü Churandy Martina da Stockholm'de piste çıkacak.

Erkekler 1000 metrede Kenya asıllı Amerikalı atlet Bernard Lagat, Dünya Şampiyonası öncesi son önemli yarışına çıkacak. 1500 ve 5 bin metrenin son dünya şampiyonu Lagat'ın en önemli rakibi yine Dünya Şampiyonası’nda yarışacak Kanadalı Nate Brannen.

110 metre engellinin dünya rekortmeni Kübalı Dayron Robles de Stockholm'de sahne alacak. 12.87 ile dünya rekorunu elinde bulunduran Robles, bu sezon ilk kez 13 saniyenin altına inmek istiyor. Robles, geçen yıl İsveç'te 12.91 koşmuştu.

Bayanlarda 200 metre dünya şampiyonu Allyson Felix, bu sezon bu mesafede en iyi dereceyi elinde bulunduran Debbie Ferguson ve Golden League'de 200 metrede henüz geçilmeyen Kerron Stewart birincilik mücadelesi verecekler.

Stockholm Süper Grand Prix'sinin bir diğer çekişmeli yarışı da erkekler yüksek atlama olacak.

Sezonun en iyi derecesi olan 2.35'i geçen üç atlet Ivan Ukhov, Yaroslav Rybakov ve Andra Manson İsveç'te altın madalya için piste çıkacak.

Bu akşam Stockholm'de, üç adım atlamada üç dünya şampiyonluğu bulunan Tatyana Lebedeva, 400 metre dünya şampiyonu Jeremy Wariner, cirit atma olimpiyat şampiyonu Andreas Thorkildsen de yarışacak ünlü isimler arasında...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...