Son yarışa Bauge damgası

Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası sona erdi. Şampiyonanın son gününde Fransız Gregory Bauge, üst üste ikinci sprint şampiyonluğunu elde etti.

Ntvspor 29.03.2010 - 15:23

Son yarışa Bauge damgası

Danimarka'da düzenlenen Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası'nın beşinci ve son gününde, 4 dalda madalyalar sahiplerini buldu. Şampiyonanın son yarışına Gregory Bauge damga vurdu. Fransız bisikletçi, sprint dalında üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaştı. Bauge, Avustralyalı Shane Perkins'i yenerek, altın madalya kazandı. Bronz madalya mücadelesinde ise bir başka Fransız sporcu Kevin Sireau, Alman Robert Forstemann'ı geçti.

Sporcuların 5 disiplinde yarıştığı erkekler Omnium mücadelesinde, favori Edward Clancy'ydi. Britanyalı bisikletçi, 200 metre zamana karşı ayağını kazandı, takip ve puan ayaklarını da ilk 5 içinde tamamladı. Clacy, Scratch'te 13. oldu ama son  "bir kilometre zamana karşı" ayağında da galip gelince, 24 puan ile altın madalya kazandı. Avustralyalı Leigh Howard, 8 puan farkla ikinci oldu. Amerikalı Taylor Phinney ise üçüncü sırayı aldı.

Bayanlar puan yarışını, Tara Whitten kazandı. Omnium'da da altın madalya alan Kanadalı sporcu, 36 puan ile galip geldi. Yeni Zelandalı Lauren Ellis, 3 puan farkla gümüş madalyanın sahibi oldu. Podyumu Belarus'tan Tatsiana Sharakova tamamladı.

Bayanlar Keirin finali, Simona Krupeckaite'nin galibiyetiyle sonuçlandı. Litvanyalı sporcu, bitime 2 tur kala atak yaptı ve sprint şampiyonu Britanyalı Victoria Pendleton'ı ikinci sırada bıraktı. Yine Belarus'tan bir sporcu Olga Panarina üçüncü geldi.

Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası'nın en başarılı ülkesi Avustralya oldu. Avustralyalı bisikletçiler, Danimarka'da 6 altın madalya kazandı. Britanya 3 altın ile ikinci oldu. Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Kanada ikişer altın ile üçüncülüğü paylaştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...