Song haberlerine yalanlama

Trabzonspor Kulübü, sözleşmesi sona eren Rigobert Song'un, alacaklarını gerekçe göstererek FIFA'ya başvurduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Haberler 18.05.2010 - 15:44

Song haberlerine yalanlama

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden, başta yerel medya olmak üzere bazı basın organlarında, "Rigobert Song'un alacakları gerekçesiyle FIFA'ya başvurduğu" yönünde yer alan haberler üzerine bir açıklama yapıldı.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, "Sezon sonu itibariyle oyuncularımızın hesaplarıyla ilgili kaynak planlaması yapılırken Song ile de bu yöndeki görüşmeler sürmektedir. Son derece doğal bir seyirde devam eden bu görüşmelerin FIFA'ya yansıdığı ise tamamen gerçek dışıdır" ifadelerine yer verildi.

Bu arada kaleci Tony Sylva'nın Lille Kulübü'nden transfer edildiği dönemle ilgili olarak FIFA'nın verdiği karar üzerine de "Sylva'nın bonservis bedeli ödenmeden transfer edilmesinin ardından Fransız Kulübü'nün başvurusunu değerlendiren FIFA yetkilileri ve CAS, dosyayı karara bağlayarak bonservis bedelinin yarısının kulübümüzden, yarısının oyuncudan tahsil edilmesi yönünde karar vermiştir. Bu karar gereğince Sylva'ya düşen miktar bankada kendi hesabından bloke edilmiştir. Bu nedenle kulübümüze herhangi bir ceza verilmesi söz konusu değildir" yönünde açıklama yapıldı.

Sayfa Yükleniyor...