Song: Kupa hayaliyle yaşıyoruz

Trabzonspor kaptanı Rigobert Song, Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmayı çok istediklerini söyledi.

20.04.2010 - 11:41

Song: Kupa hayaliyle yaşıyoruz

Trabzonspor'un takım kaptanı Rigobert Song, önünde futbol kariyerini taçlandırabileceği bir Dünya Kupası olduğunu ve mutlaka bu kupada oynamak istediğini söyledi.

Rigobert Song, yaptığı açıklamada, 2-0 kazandıkları Kasımpaşa maçında genel olarak iyi bir oyun ortaya çıkardıklarını belirterek, ''Hem benim hem de takımım için özel bir maçtı. Ligin ilk yarısında oynadığımız bu maçta aldığımız yenilgi ve sonrasında yaşananlar zihinlerde yer etmişti. O maçtan sonra epey bir sarsılmıştık. Bu nedenle bütün takım bu maçı düşünerek sahaya çıktı, bunun da semeresini aldık'' dedi.

Rakipleri karşısında birçok gol pozisyonuna girdiklerine işaret eden Song, ''Tarihi bir fark ortaya çıkabilirdi. Ancak gerek kalecinin performansı gerek bizim kaçırdığımız pozisyonlar buna engel oldu. Maçın bütün bölümünde genel hatlarıyla rakibe egemen olduk'' diye konuştu.

Hala Trabzonspor'un oyuncusu olduğunu anlatan Song, şöyle devam etti:
''Önümüzde kazanmak istediğimiz kupa finali ve lig maçları var. Bunlardan sonra kariyerimi taçlandırabileceğim bir Dünya Kupası var ve mutlaka oynamak istediğim bir Dünya Kupası bu. Bütün bu hedeflerle ilgili adım attıktan, mücadelelere girdikten sonra kulüp ile oturup konuşacağız. Her şey bana bağlı değil. Kalacak mıyım, gidecek miyim şimdi konuşmak doğru değil. Çünkü çok ciddi mücadeleler hala var. Zamanı geldiğinde herkes transferimle ilgili durumu sağlıklı bir şekilde bilecek'' ifadelerini kullandı.
        
''KUPA HAYALİ İLE YAŞIYORUZ''
Song, Ziraat Türkiye Kupası'nda 5 Mayıs'ta Fenerbahçe ile Şanlıurfa'da yapacakları maça ilişkin de ''Bu ülkenin hangi stadına gidersek gidelim, peşimizden gelen çok ciddi bir taraftar kitlesi var. Gönül ister ki orada bizimle olabilsinler, farzedelim ki orada olmadılar, azınlıkta kaldık. Herkes 5 Mayıs geldiğinde şunu görecek; taraftar sayısının ya da koşulların hiç etki yapamayacağı kararlılıkla Şanlıurfa'ya gideceğiz. Çünkü takım uzun süredir bu kupayı kazanmanın hayali ile yaşıyor, etrafımızdaki insanlar da bu hayalle yaşıyor'' diye görüş açıkladı.

Tüm taraftarlardan, ekonomik olanaklarının imkan vermesi halinde bir yolunu bulup maça gelmelerini isteyen Song, ''Finalde bu genç takımın arkasında durmalılar. Bu sezonu taçlandırmak ve sezonu iyi bir şekilde kapatabilmemiz için bu maç önemli bir maç ve taraftarlarımızın buna ihtiyacı var'' diye konuştu.

Song, saçlarını daha ne kadar yeni renginde tutacağı konusunda ise, ''Türkiye Kupası finaline daha çok zaman var, ancak bu saç modeliyle o kupayı kaldırmak istiyorum'' dedi.

Kasımpaşa maçında Teofilo ile Umut arasında olanların dramatik hale getirilmemesi gerektiğini vurgulayan Song, ''Futbol dünyası içinde olan bir şey. Her golcünün ruhunda egoizm saklı. Partnerler birbirlerini anlarlarsa bu sorun aşılır ki onların da pozisyondan sonra anladıklarına dair işaretleri oldu. Bu konulara çözüm bulmak birbirini anlamaktan geçiyor. Fazla abartılmadan çözüm bulunmalı'' şeklinde konuştu.

CALE: ''GAZETELERDEN ÖĞRENİYORUM''
Trabzonspor'un Hırvat oyuncusu Hrvoje Cale ise Almanya'nın Schalke 04 takımından kendisine transfer önerisi geldiği yönünde sürekli basında çıkan haberlere değinerek, ''Beni sürekli bir yerlere gönderen gazeteler var. Ben de gazetelerden öğreniyorum. Şimdilik gitmek gibi bir niyetim yok. Oynayacağımız dört lig ve bir kupa maçı var. Benim tek düşündüğüm bu beş maç'' ifadelerini kullandı.

Cale, Kasımpaşa maçında iyi oynadıklarını kaydederek, ''Yeteri kadar pozisyona da girdik. Kupa maçının ardından yorgunluk da vardı. Kupa maçının ardından böyle bir galibiyet bizim için yeterliydi'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...