"Sonuna kadar mücadele edeceğiz"

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ligi en iyi derecede bitirmeyi, Türkiye Kupası'nda da en üstü hedeflediklerini söyledi.

31.03.2010 - 13:24

"Sonuna kadar mücadele edeceğiz"

Hayrettin Hacısalihoğlu, Kayserispor maçında arzu etmedikleri bir sonuç alarak, lig yarışında önemli puan kaybettiklerini belirterek, "Ancak sadece kupada değil ligde de mücadelemiz sonuna kadar sürecek" dedi.

Lig statüsü iyi incelendiği zaman, yalnız şampiyonluğun önemli olmadığını ifade eden Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:
"Yalnız şampiyonluk değil, onun altındaki her sonuç önemli. Dördüncü ile üçüncü arasında federasyondan elde edilecek gelirler konusunda fark var. Avrupa kupalarına katılmak da çok fark ediyor. Beşinci olan üç ön eleme turu, dördüncü olan iki ön eleme turu oynuyor. Sponsorlardan alınacak paralarda büyük farklılıklar oluyor. Onun için sonuna kadar mücadele ederek, ligi en iyi derecede bitirmek, kupada da en üstü başarmak hedefimiz. Beşiktaş maçıyla birlikte kalan tüm maçlarımızdan yine 3 puan almak için mücadele göstereceğiz."

"CEZALAR UYGULANIYOR"
Hacısalihoğlu, son maçlarda bazı futbolcuların yaptığı disiplinsiz hareketlerle ilgili olarak ise "Kulübün belirlenmiş ceza ve prim sistemi var. Bunlar aksatılmadan uygulanıyor. Teknik kadronun verdiği rapor dahilinde cezalar veriliyor ve uygulanıyor ama bunları biz kamuoyuyla paylaşmıyoruz. Oyuncular verilmiş ceza ve prim sistemini biliyorlar, bunlar uygulanıyor. Buradaki amacımız caydırıcılık, oyuncuları toplumun önünde refüze etmek istemediğimiz için kamuoyuna duyurulmuyor ama cezalar günü gününe uygulanıyor" ifadelerini kullandı.

Son Kayserispor maçında Ömer Aysan ve Giray Kaçar'ın maç içinde birbirleri üzerine yürümeleri konusunu değerlendiren Hacısalihoğlu, "Bunlar çok da büyütülecek bir olay değil. Soyunma odasında birbirleriyle kimse bir şey demeden sarılıp öpüştüler. Saha içinde yaptıkları doğru değildi. Doğru olan, o görüntüyü toplumun önünde vermemek ama zaman zaman maç gerginliği ile böyle şeyler oluyor. Bunlar da göz ardı edilmiyor, göz yumulmuyor, gereken cezalar veriliyor" diye konuştu.

"HÜSEYİN AVNİ AKER TADİLATA GİRİYOR"
Asbaşkan Hacısalihoğlu, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın zeminini Kasımpaşa maçından sonra değiştirmek istediklerini söyledi.

Bu yönde gerekli yerlerle ön görüşmeleri yaptıklarını anlatan Hacısalihoğlu, şunları kaydetti:
"Gelecek sezon başlamadan zemini yetiştirmek istiyoruz. Kasımpaşa maçının hemen sonrasında çalışmaları başlatmak istiyoruz. Onun için ön görüşmeler yaptık. Kasımpaşa maçından sonra büyük ihtimalle startı vereceğiz. Denizlispor maçını dışarda oynamayı talep edeceğiz. Şayet federasyon izin verirse gelecek sezon lig başına saha hazır hale gelir. Denizli maçının da İstanbul'da oynanması her iki takım için de uygun olur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...