'Sorumlu benim bedel ödemeye hazırım'

Çaykur Rizespor'da, teknik direktör Mehmet Şansal, takımdaki üretimsizlikten kendisinin sorumlu olduğunu ve kendi adına bedel ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Haberler 21.12.2009 - 13:06

RİZE - Bank Asya 1. Lig'de ilk yarıyı 25 puanla 9. sırada tamamlayan Çaykur Rizespor'da, teknik direktör Mehmet Şansal, takımdaki üretimsizlikten kendisinin sorumlu olduğunu ve kendi adına bedel ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Mehmet Şansal, yaptığı açıklamada, bireysel beklentilere cevap veremememin sıkıntısı içerisinde olduklarını belirterek, ''Amacım Çaykur Rizespor'a gelirken şartlar ve konum ne olursa olsun bir şeyler üretmekti. Ancak geride bıraktığımız üç maçta bu üretimi gerçekleştiremedik. Gerek puan gerek oyun olarak tatmin olmadık. Futbolda mücadele etmek zorundasınız. Hem takım hem bireysel olarak yetenekleriniz ne olursa olsun eğer mücadele etmezseniz bu işten ekmek yiyemezsiniz'' dedi.

Bu takımın sorumlusunun kendisi olduğunu ifade eden Şansal, ''Yeniliklere açığız. Çaykur Rizespor'a zarar verdiğimiz noktada kimse kusura bakmayacak. Haksızlıklara baş kaldırmayanlar ondan gelecek kötülüğe rıza gösterecek. Çaykur Rizespor'da ortak payda kulübün başarısıdır. Hoca mı, futbolcu mu herkes hak ettiğini alacak. Kimse (ben iki maç bunu yaptım bu maç bunu yaptım) diyerek kenara geçemez. Önümüzde bir kaç gün var. Bu Çaykur Rizespor'un geleceği adına çok önemli bir dönem olacak. Çaykur Rizespor'da futbolcu, takım ve hoca yapılanması konusunda çok önemli kararlar alınacağına inanıyorum. Bunlar kamuoyuna açıklanacaktır'' diye konuştu.

Görev yaptığı maçlarda alınan kötü sonuçlardan dolayı üzüntülü olduğunu kaydeden Şansal, ''Elbette alınan sonuçların sorumluluğu teknik ekipte olacaktır. Ancak teknik direktör olarak çizginin kenarına kadar olan yerdesiniz. Çizginin diğer tarafı oyunculara ait. Ancak futbolda bireysel veya takımsal anlamda ne hata olursa olsun bu oyun düzeninden teknik heyet sorumludur. Çaykur Rizespor'daki üretimsizlikten ben sorumluyum ve kendi adıma bedelini ödemeye hazırım'' ifadelerini kullandı.

Çaykur Rizespor'da bir çok bölgenin alternatifi olmadığını kaydeden Şansal, şunları kaydetti:

''Eyüp Kadri bu takımda sakatlansa yerine oynatılacak futbolcu yok. Mehmet Sedef, sakatlandı gitti yerine adam bulamadık. Özgürcan'dan göreve geldiğimizden bu yana faydalanamadım. Hasan Yiğit'in alternatifi yok. Engin'e görev verdiğimiz yerde oynamaz. Ama elimizde alternatif yok. Ben evimden adam getirip buraya koyamam. Oyuncularımızın tamamında ilk yarının sonunda zihinsel yorgunluk var. Kendim başta olmak üzere takımın tamamının fotoğrafı çekilecek. Ortaya çıkacak fotoğraf gerçekleri ortaya koyacaktır. Bundan herkes üzerine düşen payı alacaktır. Herkes başarısızlıkta gelinen noktada kendi payına rıza gösterecektir.''

Öte yandan, Çaykur Rizespor yönetim kurulu ilk yarının değerlendirmesini yapmak için yarın İstanbul'da toplanacağı, toplantıda teknik direktör Mehmet Şansal'ın göreve devam edip etmeyeceğinin de karara bağlanacağı bildirildi. Toplantıda, takımdan gönderilmesi, transfer edilmesi düşünülen futbolcular ile ilgili gerekli görüşmeler de yapılacağı kaydedildi.

Sayfa Yükleniyor...