"Sorumlusu Galatasaray ya da ben değilim"

Kızılyıldız-Galatasaray maçı öncesi Sarı-kırmızılı ekibin başantrenörü Ergin Ataman, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Ntvspor 16.01.2015 - 12:37

"Sorumlusu Galatasaray ya da ben değilim"

Maç öncesi büyük olaylara sahne olan ve bir Sırp taraftarın hayatını kaybettiği İstanbul'daki Galatasaray-Kızılyıldız maçı sonrası yaptığı açıklamalarda Sırp kulübünün tepkisini çeken Ergin Ataman, Belgrad yolculuğu öncesi açıklamalarda bulundu.

İstanbul'daki olaylar nedeniyle riskli bir maç haline geldiğini söyleyen Ergin Ataman, "Önemli bir mücadele, tabii ki Türkiye'de yaşanan ve kimsenin tasvip etmediği acı olay yüzünden de bu maç, güvenlik açısından riskli bir hale geldi. Ama gerek Dışişleri'mizin, gerekse Belgrad Büyükelçiliği'mizin yaptığı çok pozitif temaslar var" dedi.

Gerginlik nedeniyle seyahat programlarını değiştirdiklerini belirten Ataman, "Tabii ki ağır bir atmosfer olacak ama Kızılyıldız taraftarı normalde de ağır bir atmosfer yaratıyor. Bizim için tek dezavantaj, alışık olmadığımız düzende gidiyoruz. Normalde bir gün önceden gidip, sabah antrenman yaparak maç oynuyorduk. Şimdi ise maç günü gidip, maç saatine kadar otelde dinlenerek maç oynayacağız. Tek hedefimiz iyi basketbol oynayıp buradan bir galibiyet çıkarmak istiyoruz" diye konuştu.

Kızılyıldız Kulübü'nün tepkisini çeken açıklamaları nedeniyle birkaç kez özür dilediğini vurgulayan Ergin Ataman, "Ben bu açıklamamdan 1-2 saat sonra ölüm haberini aldığımda çok üzüldüm. Zaten bunu arkasından hemen yaptığım açıklamayla özür diledim. Yapabileceğim başka bir şey de yoktu. Biz Belgrad'da defalarca maç oynadık. Bugüne kadar hiçbir sorunla yaşamadık. Ancak bu defa, kimsenin beklemediği bir olay meydana geldi. Bunun sorumlusu Galatasaray ya da ben değilim" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...