Fenerbahçe'nin Senegalli yıldızı Moussa Sow, 2-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına THY Euroleague şampiyonu olan Fenerbahçe Basketbol Takımı'nı kutlayarak başlayan Sow, "Her şeyden önce basketbol takımımızı kutluyorum. Olimpiakos karşısında büyük bir zafere imza attılar. Biz de futbol takımı olarak but mutluluğu onlarla birlikte yaşadık. Bu hafta bizim için zorlu geçti. Bazı arkadaşlarımızın, kupadaki Başakşehir maçından sonra moral olarak sıfır durumda olduğunu gördük idmanlarda. Maçın ilk yarısında Fenerbahçe gibi değildik; hala üzgündük. Kafamız o maçı kaybediş şeklindeydi. İsteğimiz üçüncülüğü korumak. Bu, bizim için önemli." dedi.

"BU SEZONU ÜZÜLEREK KAPAMAK DURUMUNDAYIZ"

"Basketbol finalini tüm oyuncular birlikte izledik." diyen Sow, "Onlarla birlikte bu mutluluğu yaşadık. Biz de böyle bir sezon geçirmeyi isterdik. Bizim için süper bir sezon değildi. Bu sezonu üzülerek kapamak durumundayız. En iyisini yapmaya çalıştık ama hem içeride hem dışarıda çok puan kaybettik. Geçmişi değiştirimeyiz ve şimdi önümüzde Trabzonspor maçı var. Üçüncülüğü korumak zorundayız." şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE'DE KALACAK MI?

Fenerbahçe'deki geleceği hakkında da konuşan yıldız oyuncu, "Şu anda netleşmiş bir şey yok. Ama hedefim Fenerbahçe'de kalmak. Ama bu kararı verecek olan Dubai'de oynadığım kulüp. Benim amacım kariyerimi burada tamamlamak. Bu kulübü ve taraftarları çok seviyorum. Ama bu, sadece benim elimde olan bir durum değil." dedi.