Arda: Soyunma odasında benden korkuyorlar

Arda Turan, bir Katalan radyosuna açıklamalarda bulundu. Esprili açıklamar yapan Arda, "Soyunma odasında kimse bana şaka yapamaz; çünkü onlara ayakkabı fırlatacağımdan korkarlar" dedi.

Ntvspor 20.01.2016 - 12:58

Arda: Soyunma odasında benden korkuyorlar

Barcelona kariyerine parlak bir başlangıç yapan Arda Turan, Katalan radyosu Cadena Ser’e konuk oldu. Arda, Barcelona formasıyla kariyerinin ilk Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu yaşama hayalleri kurduğunu açıkladı.

Soyunma odasında takım arkadaşlarının sürekli Şampiyonlar Ligi hakkında konuştuğunu ifade eden milli oyuncu, Devler Ligi’ni üst üste 2 kez kazanan ilk takım unvanını almak istediklerini söyledi. Arda Turan; "Şampiyonlar Ligi’ni üst üste 2 kez kazanmak istiyoruz. Soyunma odasında en çok bu konu konuşuluyor. Bir ilke imza atma düşüncesi hepimizi daha fazla motive ediyor" dedi.

"BİR DAHA ASLA O MAÇI İZLEMEDİM"

Sakatlığı nedeniyle eski takımı Atletico Madrid'in, 2014 Şampiyonlar Ligi finalinde, Real Madrid ile oynadığı dramatik finali kaçıran Arda Turan  o maçtaki üzüntüsünü de dile getirdi. Real Madrid’in son saniyelerde bulduğu golle uzatmaya taşıyıp; kazandığı final hakkında da konuşan Arda; "Real Madrid'e kaybettiğimiz final sonrası çok ağladım. Bir daha asla o maçı izlemedim. Kendimi her zaman önemli bir oyuncu olarak gördüm. Ancak sahada olabilseydim kazanıp kazanamayacağımızı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Takım arkadaşlarıyla ilgili yorumlar da yapan Arda Turan, Iniesta'nın idolü olduğunu hatırlatırken, "Messi gelmiş geçmiş en iyi oyuncu; ancak Iniesta'nın oyunu benzersiz. Onunla oynamaktan ve ve onu izlemekten zevk alıyorum. Messi ile oynadığınızda futbol bambaşka bir hal alıyor. Şimdi Neymar geliyor ve o geleceğin Messi'si" diye konuştu.

"PATRON MESSİ, NEYMAR KARDEŞİM"

Oyuncularla ilgili ilişkileriyle ilgili olarak ise Arda Turan, "Neymar, Alves ve Busquets en iyi arkadaşlarım. Takımın patronu Messi, Neymar ise kardeşim" değerlendirmelerinde bulundu.

Röportajın sonlarında ise oyuncuların soyunma odasında kendisine şaka yapmadığını kaydeden Arda Turan, "Çünkü onlara ayakkabı fırlatacağımdan korkarlar" esprisini yaptı.

Sayfa Yükleniyor...