Soyunma odasından hırsızlık iddiası

Hentbol Bayanlar Süper Ligi takımlarından Muratpaşa Belediyespor'un 11 sporcusunun çantasının, deplasman maçı esnasında soyunma odasından çalındığı iddia edildi.

Anadolu Ajansı 02.02.2014 - 23:57

Soyunma odasından hırsızlık iddiası

Hentbol Bayanlar Süper Ligi ekiplerinden Muratpaşa Belediyespor'un 14 sporcusundan 11'nin çantasının, deplasmanda oynadıkları Üsküdar Belediyespor maçı sırasında soyunma odasından çalındığı ileri sürüldü.

Konuyla ilgili açıklama, Muratpaşa Belediyespor Antrenörü Birol Ünsal'dan geldi.

Yakacık İTO Spor Salonu'nda Üsküdar Belediyespor ile bugün yaptıkları maçtan 35-25 galip ayrıldıklarını hatırlatan Ünsal, galibiyet sevincini yaşayamadan soyunma odasında hırsızlık olayıyla karşılaştıklarını belirtti.

Ünsal, takımdaki 14 oyuncudan 11'inin çantasının çalındığını iddia etti.

Ünsal, 2 oyuncunun değerli eşyalarının eşofmanlarında olduğu için fark edilemediğini, bir sporcusunun ise değerli eşyası bulunmadığı için çantasının çalınmadığını dile getirerek, "Sporcularımız önceki gün maaş almıştı, İstanbul'dan sportif malzeme almak için de paralarını yanlarında getirmişlerdi. Bu maaşların yanı sıra cep telefonları, kimlikleri ve değerli eşyaları çalındı. Çalınan 2 cep telefonu ve bir kimlik, daha sonra yakındaki bir metro istasyonunun erkekler tuvaletinde bulundu" diye konuştu.

Spor salonunda soyunma odalarını gören güvenlik kameralarının bulunmadığını ileri süren Ünsal, sporcularının moralinin bozuk olduğunu söyledi.

Sporcularının, kimlik ve pasaportları olmadığı için ellerindeki polis tutanakları ve sporcu lisanslarıyla Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldiklerini dile getiren Ünsal, oyuncularının uçağa binebilmesi konusunda yetkilileri ikna ettiklerini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...