Söz onlarda

Turkcell Süper Lig'de ilk yarının değerlendirmesi NTV ve NTV Spor'dan yayınlanan Yüzde Yüz Futbol'da hayat buldu.

Haberler - Ntvspor 28.12.2009 - 00:07

Söz onlarda

Turkcell Süper Lig'in 6 değerli ve tecrübeli teknik direktörü, Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtladı.

Antalya'da bulunan Titanic Otel'den gerçekleştirilen özel programda Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas, Manisaspor teknik direktörü Mesut Bakkal, Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman, Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbul Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Abdullah Avcı, Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay hem ilk yarıyı değerlendirdiler hem de Türk Futbolunu masaya yatırdılar.

YOULA'YA ATEŞ PÜSKÜRDÜLER!
Programın ilk bölümlerinde her teknik adam ilk yarıyı kendi takımları açısından değerlendirirken Youla konusunun açılmasıyla hararetli açıklamalar geldi. Rıza Çalımbay'ın açıklamalarının ardından Tolunay Kafkas "Youla gibi ne olduğu belli olmayan bir adama burada kimsenin iş vermemesi gerekir" ifadesini kullanırken Ertuğrul Sağlam "Bursaspor'un Youla ile ilgilendiği haberler yalan. Bir dönem ilgilendik ama bu olaylardan sonra asla" dedi.

Rıdvan Dilmen teknik direktör arkadaşlarıyla gurur duyduğunu da söylerken milli takıma yabancı teknik direktör aramanın anlamsız olduğunu söyledi. Öte yandan programda bulunan tüm teknik direktörler Ankaraspor'un ligden düşürülmesinin ligin kimyasını bozduğu yolunda hem fikir oldular.

İŞTE TEKNİK DİREKTÖRLERDEN İNCİLER:

TOLUNAY KAFKAS (KAYSERİSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ)
YOULA'YA İŞ VERMEYİN

Eğer bir başarı varsa bu başkanımızın dik durması ve beni desteklemesinden kaynaklıyor. Biz şampiyonluk yarışının içerisinde olmak istiyoruz. Ligin daha heyecanlı olmasını bekliyorsak Anadolu takımlarının bu grubu zorlaması lazım. Youla gibi neydiği belirsiz bir adam bu ülkede çirkinlik yapıyor. Bu adama kimse bu ülkede iş vermemeli. Bizim ligimizde fizik gücü ön plana çıkıyor. Gelen teknik yabancılar sıkıntı yaşıyorlar burada.

ABDULLAH AVCI (İSTANBUL BŞB TEKNİK DİREKTÖRÜ)
ARADIĞIMIZ HEDEF BU

Sakatlarımızın çok olması son haftalarda oyun kalitemizi düşürdü. Arada kalmış bir puana sahibiz. İkinci yarıda daha iyi olmalıyız. Gerçekçi konuşmamız lazım. Aradığımız hedef bu. Bizim Kayserispor, Bursaspor gibi hedeflerimiz yok. Genelde ikinci ligden gelen futbolculara sahibiz. Taraftar baskısı, medya baskısı olmaması bazen çabuk toparlanmamıza yardımcı oluyor.

ERTUĞRUL SAĞLAM (BURSASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ)
YOULA İLE BİR DÖNEM İLGİLENDİK AMA ...

Geçen sezonligde Bursaspor'u nasıl ligde tutarız diye düşünüyorduk. Fakat bu sezon beklentilerimiz daha farklı. Taraftar da bu beklentinin  farkında. Transfer döneminde bonservisi elinde olan isimlere yöneldik. Zapatocny, Hüseyin, Ivan Ergic, Turgay Bahadır gibi isimler çok büyük bir özveriyle oynadılar ilk yarıda. Beklentilerimizi karşıladılar. Baktığımız zaman ligde nasıl üst sıralardaysak fair play liginde de üst konumdayız. Aynı zamanda centilmeniz de... Baskı mutlaka olacak. Biz bu baskıdan etkilenmemek istiyoruz. Daha fazla çalışmalı, daha fazla üretmeliyiz. Bizi bekleyen bir handikap da  diğer rakiplerimizin takviye yapacak olmaları. Biz takviye yapamasak da oyuncularımızın maddi sıkıntılarını gidermemiz gerekiyor. Youla ile ilgilenmemiz mümkün değil. Çıkan dedikoduların hepsi yalan. Bir dönem Youla ile ilgilendik biz öyle bir futbolcuyu transfer etmeyiz.

MESUT BAKKAL (MANİSASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ)
1-2 OFANSİF FUTBOLCU İSTİYORUZ
Sezon başına sıkıntılı başladık. Fakat yine de iyiydik. Yeni ve genç takım olmanın dezavantajlarını yaşadık. Hedeflediğimiz puan 24'tü. Sıkıntısız bir yerde bitirmeyi hedefliyorduk. İçeride daha çok pozisyon buluyoruz ama puan açısından deplasmanda daha iyiyiz. 4 büyüklerle oynadığımız maçlarda ise ayrı bir oyun oynadığımızı gördük. 7-8 oyuncumun yeni olmasının sıkıntısını yaşadık. 1-2 ofansif futbolcu transfer etmek istiyoruz. İkinci devre daha zorlu geçecek.

ÜNAL KARAMAN (TRABZONSPOR SPORTİF DİREKTÖRÜ)
KARAMAN'DAN UMUT VE GÖKHAN ÜNAL'A ELEŞTİRİ
Bulunduğumuz noktadan memnun değiliz. Trabzonspor kaliteli futbolculardan kurulu bir ekip. Şehirde baskı vardı biz oynadığımız zamanlarda. Şimdi eskisi kadar baskı yok şehirden. Futbolcular bulunduğumuz yerden memnun olmalılar. İkinci yarı farklı olacak. Şenol Hoca kenti bütünleştirdi. Motivasyon arttı. Sırtınızdaki formayı eğreti görürseniz iç saha ve dış saha olması fark etmez. Bu durumda zirveden erken koparsınız. Oyuncu kenetlenecek ve davasını şehre inandıracak. Trabzon eskiden bir kaleydi. Şampiyonluk yaşamamıza rağmen Trabzon bir kaleydi. Trabzon'da mali problem yok. İstediğimiz futbolcuya istediğimiz parayı verebiliriz. Gökhan Ünal'ın istemesi gerekiyor. Acıyı tatması gerekiyor. Umut Bulut mücadele ediyor, her gün yeteneğin üzerine birşeyler koyması gerekirken bunu yapamıyor. Bunların aşılması gerekiyor. Trabzonspor'un çok alternatifli bir kadrosu var. Alanzinho'nun yerine Engin oynamış bir farkı yok. Çok yönlü bir kadromuz var. Ama iyi kullanamadık. Futbolcular hedeflerini yukarılara taşımalı. Biz galibiyetleri içki alemlerinde mi kutlamalıyız. Futbolcu kendi bilecek. Yaşamına dikkat edecek. Hiçbir sorunumuz yok. Ama futbolcular kendilerin eleştirsinler.

RIZA ÇALIMBAY (ESKİŞEHİRSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ)
YOULA İLE PROBLEMİM OLMADI

Bizim hedefimiz bu değildi. Daha fazla puan alabilirdik. Sakatlıklardan dolayı çok şanssızlıklar yaşadık. Forvetimiz yoktu. Kayserispor maçından sonra sakatlıklar ve dolayısıyla sıkıntılar başladı. Ama bunlara karşı hiçbir zaman kapanmadık ve iyi oynamaya devam ettik. Eskişehir adeta bir futbol cenneti. Taraftarı mükemmel. Sakatlık dışında bir sıkıntı yaşamadık ilk yarıda. Alper ve Adem'i çıkardık ilk yarıda. Gerçekten yi oynadılar. 1-2 takviye yapabilirsek çok iyi olur. Youla ile ilgili problemim olmadı. Biz onu kadro dışı bırakmadık. O kendisi istedi. O kendi kafasına göre gitti. Yönetim gitme dedi ama o gitti. Bu şekilde de ipler koptu. Youla gittikten sonra insanları karalamaya başladı. Mehmet Yılmaz'ı kupa maçı olan Fenerbahçe maçına yetiştirmeye çalışacağız. Avrupa'daki en zor liglerden biri burası. Bütün takımlar cesarteli oynuyor. Artık 3 Büyüklerden birini yenemediğin zaman futbolcular üzülüyor. Bunlar çok önemli...

Sayfa Yükleniyor...