Şenol Güneş: Söz verdim, imzaladım

Son dönemde adı milli takımla anılan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş iddialara açıklık getirdi. Federasyon başkanı Yıldırım Demirören ile görüştüğünü belirten tecrübeli teknik adam, ''İstesem milli takım için imza atabilirdim''dedi.

Ntvspor 16.11.2017 - 12:42

Şenol Güneş: Söz verdim, imzaladım

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Milliyet Gazetesi'ne konuşan Güneş, Mİrcea Lucescu'nun yerine milli takımın başına geçip geçmeyeceğil ile ilgili konuya açıklık getirdi.

"İstesem milli takım için imza atabilirdim" diyen Şenol Güneş, kulüplerle sözleşmelerini genelde 1 yıllık yaptığını hatırlattı ve o dönem yaşananları anlattı.

"Ben Beşiktaş’a imza attım. Aradan bir ay geçti. Uygulanması gereken bazı prosedürlerin ihmal edilmesi nedeniyle tekrar imza atmam gerekti. Ben de o arada a milli takım için TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile görüşüyordum. İstesem o zaman milli takım için imza atabilirdim. Ama ben öyle bir adam mıyım? Beni tanımamışlar mı? Asla bu konularda sözümden dönmem. Daha önce iki takımı birlikte çalıştırmam demiştim. Bu görüşmeyi de başkan söyledi, "Git görüşme yap" diye. Madem bir konuyu bilmiyorlar bari sussunlar" dedi.

"CANER'İ BEN KADROYA ALMADIM"

1 Kasım'da Monaco ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında Caner Erkin'i kendisinin kadroya almadığını vurgulayan Şenol Güneş, "Caner’i kadroya ben almadım. Ama beni kimse aramadı. Çünkü tek karar verici benim. Hareketlerine kızıyoruz fakat ondan hemen vazgeçemeyiz. Çağırır, konuşurum. Elmaları temiz tutmak benim görevim. Gerekirse, çürük elmaları ayıklarım." ifadelerini kullandı.

"BİR ESPRİ YAPTIM..."

Güneş, "Göztepe maçından sonra bir espri yaptım. ‘yanıma değil, yerime biri lazım’ dedim. Ligdeki her kötü sonuçta bu yardımcı meselesi konuşulursa, benim yanımdaki yardımcılarıma ayıp edilmiş olunur. Ben Tamer’i çok severim ama benim çok uzun yıllara dayanan antrenörlük kariyerimi nasıl yok sayarlar?" dedi.

"RVP'Yİ NEREDEYSE BİZ ALIYORDUK"

"Robin van Persie’yi neredeyse biz alıyorduk." diyen deneyimli çalıştırıcı, "Başkanın sonunda almaması en iyi işlerinden biri. Transfer işte böyle bir şey." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...