"Stancu'nun kaçırdığı pozisyon..."

Galatasaray'ın Sivasspor'a 2-1 yenilmesine rağmen Ziraat Türkiye Kupası'nda finale çıktığı maçın ardından Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu basın mensuplarının karşısına geçti. Maçtan sonraki gerginliği değerlendiren Hamzaoğlu, ligde oynadıkları Gençlerbirliği maçından sonraki spekülasyonlara da cevap verdi.

Ntvspor 20.05.2015 - 02:00

"Stancu'nun kaçırdığı pozisyon..."

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Medicana Sivasspor'a 2-1 yenilmesine rağmen ilk maçı 4-1 kazandığı için finale yükselen ilk takım olan Galatasaray'ın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Mağlup olmuş olsak bile buradan finale kalmayı başarmış olarak dönüyoruz. Oyuncularımı ortaya koymuş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum" dedi.

Hamzaoğlu, maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk gole kadar kontrollü oynadıklarını belirterek, "5 dakikada iki gol yiyince her şey hızlı gelişmeye başladı. Sivasspor daha çok umutlandı ve daha çok üstümüze gelmeye başladı. Mağlup olmuş olsak bile buradan finale kalmayı başarmış olarak dönüyoruz. Oyuncularımı ortaya koymuş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Uzun zamandır forma giymeyen oyuncuların bu maçta görev aldığını belirten Hamzaoğlu, hepsinin yüreklerini ortaya koyduğunu ifade etti.

Gençlerbirliği maçındaki Stancu ve kaleci Ferhat Kaplan'ın pozisyonlarının hatırlatılması ve bunların üzerlerinde bir rahatsızlık oluşturup oluşturmadığının sorulması üzerine Hamzaoğlu, rahatsızlık oluşturmadığını dile getirdi. Bunların futbolu bilmeyen ve uzaktan takip edenlerin söylemleri olduğunu belirten Hamzaoğlu, "Stancu'nun kaçırdığı pozisyonu konuştular. Futbol oynayan kişi orada o vuruşun ne kadar zor olduğunu, onu ayarlamanın zor olduğunu bilir. Futbol oynamayan kolay kolay anlayamaz. Kalecinin de aynı şekilde. Terse giderken bir tarafa hamle yapması kolay bir şey değil" değerlendirmesinde bulundu.

Maç sonrasında yaşanan olayların sorulması üzerine Hamzaoğlu, Dzemaili'nin yanlış yerden içeri girmek istediğini, güvenlik görevlisinin de oyuncusunu iteklediğini söyledi. Futbolcunun iteklenmesinin zoruna gittiğini ifade eden Hamzaoğlu, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın konuyla yakından ilgilendiğini belirterek teşekkür etti.

Sayfa Yükleniyor...