Stoichita: Stadın atmosferi bizi motive eder

Steaua Bükreş Teknik Direktörü Mihai Stoichita, ''Fenerbahçe çok iyi bir takım, ama ilk maçta bozduğumuz şeyi tamir etmek, buradan pozitif bir sonuçla ayrılmak istiyoruz." dedi.

04.11.2009 - 21:06

Stoichita: Stadın atmosferi bizi motive eder

İSTANBUL - Steaua Bükreş Teknik Direktörü Mihai Stoichita, UEFA Avrupa Ligi (H) Grubu'nda yarınki Fenerbahçe maçına kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

Stoichita, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında kendilerini zor bir maçın beklediğini ifade ederek, ''Fenerbahçe çok iyi bir takım, ama ilk maçta bozduğumuz şeyi tamir etmek, buradan pozitif bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. İnşallah iyi bir maç olacak ve yağmur yağmayacak'' diye konuştu.

Steaua Bükreş'in 12 yıl önce Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yendiğinin hatırlatılması üzerine Stoichita, ''Çok eski bir maç. Tabii ki hem saha, hem Fenerbahçe daha iyi konumlara geldi. Ancak bugünkü maç, o maçın stresini ve gerginliğini yansıtabilir'' dedi.

Avrupa kupalarında 3 maçtır gol atamadıkları belirtilerek, yöneltilen bir soruya da Rumen çalıştırıcı, ''Onlar başka maçtı, iki maçta biz çok gol pozisyonuna girdik. Bugün neden olmasın? Gol atabiliriz, bu çok farklı bir maç olacak'' yanıtını verdi.

'STADIN ATMOSFERİ OYUNCULARIMI MOTİVE EDER'
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın atmosferinden futbolcularının etkilenip etkilenmeyeceği sorulan Stoichita, atmosferin kendilerine motivasyon sağlayacağını söyledi.

Rumen ekibinin teknik direktörü, ''Bence bizi daha iyi motive edebilir. Fenerbahçe stadındaki atmosfer, benim uluslararası arenada sevdiğim bir atmosfer. Beni ve oyuncularımı motive edecek, teşvik edecektir'' şeklinde konuştu.

Kendileri için Romanya Ligi'nin daha önemli olduğu yönünde daha önce yaptığı açıklamaya da açıklık getiren Stoichita, ''Bizim için daha kolay ulaşılabilecek hedefin daha önemli olduğunu belirtmek istemiştim, ama bu, UEFA Avrupa Ligi'ne ağırlık vermeyeceğiz demek değildir. Bu akşam kesinlikle galibiyet için her şeyi yapacağız. Kesinlikle her iki kulvarda da devam ediyoruz'' diye konuştu.

Rumen teknik adam, Fenerbahçe'nin çok iyi bir takım olduğunu ve sansasyonel bir futbol sergilediğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...